Понеделник, 10 Февруари 2020    PDF Печати Е-пошта
Законот за ЈО нема да го спаси Заев и неговите блиски соработници за направените криминали

Законот за ЈО нема да го спаси Заев и неговите блиски соработници за направените криминали

Факти на денот:

  1. Насилничкото и шверцерско туркање на законот за јавно обвинителство ја потврдува намерата на Зоран Заев за бегство од одговорност за скандалите и криминалите.
  2. Алијанса за Албанците и БЕСА нема да го поддржат насилничкото носење на законот јавно обвинителство. Заев ја губи поддршката кај албанскиот блок.
  3. Клопчето околу Дрисла се одмотува. Директни виновници за отпадот кој се носи во Дрисла се луѓе членови на СДСМ и блиски на Зоран Заев. Ќе се понесе ли одговорност?
  4. Агенцијата за храна и ветеринарство се претвори во партиски штаб на СДСМ. Партиски членови се вработени во АХВ, а до петок се очекуваат уште нови 35.
  5. Талат Џафери контра желбите на Заев. Дециден дека Собранието ќе се распушти во понеделник, согласно законот и одредбите од ДИК.

ВМРО-ДПМН

 

На прво место

News image

Заев е исплашен од сопствениот народ

Заев е исплашен од сопствениот народ кој вечерва чекореше за право, правда и крај на криминално ре...

Историја

News image

Грчки фашисти

Грчките фашистички окупатори си даваат за право да присвојуваат Македонска територија историја и и...

Иселеници

News image

СРЕДБИ КОИ СЕ ПАМЕТАТ

Поранешниот претседтел на Репубика Македонија Ѓорѓе Иванов...

Култура и туризам

News image

Д-р Виолета Ачкоска - познавач на македонската историја (9)

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА ЛИЧНОСТИ ОД МАКЕДОНИЈА ВО ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (9)

IV РАЗВОЈ НА ПАЛЕОГРАФИЈАТА НА БАЛКАНОТ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.