Петок, 14 Февруари 2020    PDF Печати Е-пошта
Спасовски наместо да се занимава со таблата нека побара одговорност од Заев кој е главата на октоподот

Мицкоски за разрешувањето на Мизрахи: Спасовски наместо да се занимава со таблата нека побара одговорност од Заев кој е главата на октоподот

Оливер Спасовски нема ниту легитимитет, ниту кредибилитет да се повикува на Устав, бидејќи во текот на неговото министерување во многу наврати Уставот и законите се прекршени, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија Алфа говорејќи за постапувањето на техничкиот премиер Спасовски во врска со министерката Рашела Мизрахи.

-Единствен кој треба да повика на одговорност е себе си, зошто бил во Влада на аболиран политичар. И гледаме и слушаме во парламентот како во тоа лице се гледа, се дефинира главата на октоподот во случајот Рекет и никому ништо. Никој не ја спомнува таа важна тема. А видовме како главата на октоподот советува еден од осомничените во случајот, гледаме како знае за проектот со старечките домови кои одат преку Меѓународниот сојуз, рече Мицкоски.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ посочи и на случајот Рекет 2 во кој Меѓународниот сојуз е во главна улога

-И тука е вклучен тој аболициран политичар и никој не го повикува лицето кое директно корумпира и медиуми и слично. Внимавајте, не го повикува ова лице јавното обвинителство, рече Мицкоски.

 

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.