Среда, 26 Февруари 2020    PDF Печати Е-пошта
Заев е исплашен од сопствениот народ

1001

Заев е исплашен од сопствениот народ кој вечерва чекореше за право, правда и крај на криминално рекетарската банда

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на говорот на Христијан Мицкоски

Заев е исплашен од сопствениот народ кој вечерва чекореше за право, правда и крај на криминално рекетарската банда. Паниката на Бихаќка е голема. свесни се дека целото раководство на СДСМ е вмешано во милионски криминали преку криминални тендери, грантови и рекет. Свесни дека по 12-ти април Република Македонија ќе стане повторно правна држава.

По 12-ти април правосудството ќе се ослободи од стегите. нема веќе Заев да одредува за кого да се монтираат судски просеци. нема да може Заев да се амнестира себе си и криминалците кои ги собра околу него. Сите од прв до последен ќе одговараат за се што сторија изминативе три години.

Заев нема да се спаси ниту со насила и шверцерски донесениот Закон за јавно обвинителство. Нема да го спаси ниту Русковска, ниту Јовевски.

Политичката кариера на овој исплашен човек е готова. за него повеќе нема место во политиката. Во македонската политика нема повеќе простор за транзициски политичари кои работеа на штета на сопствениот народ.

Вечерва Македонецот ја крена главата гордо високо, се исправи пред неправдите и застана на патот на криминалот и корупцијата.

После оваа вечер веќе ништо нема да е исто.

 

На прво место

News image

Фридман: Македонскиот јазик е единствен и уникатен

Во синоќешната дебатна емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше професорот Виктор Фридман ...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.