Петок, 28 Февруари 2020    PDF Печати Е-пошта
На Зоран Заев му се случи народ

На Зоран Заев му се случи народ. Илјадници граѓани излегоа на улица барајќи правда. Тие гласно го изразија револтот против неправдата чие олицетворение е токму Заев.

Ова е причината зошто Зоран Заев се крие и молчи, зошто е голема паниката на Бихаќка, зошто е голем стравот од сопствениот народ.

Тој беше фатен како договара судски одлуки и активности на обвинителството на дело. Веќе нема дилема кој е на чело на криминалниот октопод кој со своите пипци продре во секоја пора на општеството. Делегираната правда е неправда, а токму на тој начин владееше Зоран Заев изминатите три години давајќи наредби до Луј Витон судството кое беше злоупотребено за политички прогон и заштита на криминалот на власта.

Луј Витон судството го штитеше криминалот и корупцијата на власта. Не истражи ниту еден криминален тендер и грант, а сега прави се за да го ослободи од одговорност Заев за случајот „Рекет“.

Јасно и е на целата македонска јавност зошто Русковска и Јовевски се уште не го повикале Зоран Заев за мешање во правосудството.

Јасно е и зошто Русковска не го повикува Вице Заев да каже за што разговарал на средбите со Зоран Милевски, осуден за случајот „Рекет“.

Три пати аболицираниот криминалец треба да се амнестира уште еднаш. Целта на Луј Витон судството, Јовевски и Русковска е да ги заштити милионите на фамилијата Заеви, да ги спаси од долгогодишна робија.

Но крајот е близу, македонскиот народ ги брои деновите до 12-ти април, денот кога правдата на голема врата повторно ќе се врати во Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.