Петок, 28 Февруари 2020    PDF Печати Е-пошта
Заев јавно призна дека го управувал судството

001

Во текот на дуелот на Телевизија Канал 5, Зоран Заев призна дека тој којшто го управувал и обвинителството и судството преку телефонски разговори и директни средби како треба да се води една постапка. Заев директно призна дека и посочил на обвинителката Вилма Русковска како да го раководи случајот „Рекет“.

Виe можеби и да сте го пријавиле случајот, но не се пријавува случајот кога ќе го викнете кај вас во кабинет еве видете слушај сега што ќе правиме? Се знае каква е постапката господине Заев кога се пријавува случај. Каде е тој документ дека сте пријавиле ? Се сеќавате дека сте потпишале документ кога сте го пријавиле случајот? – нагласи Мицкоски.

Претседателот Мицкоски додаде дека за секој сторен криминал ќе се одговара пред законот и Уставот на Република Македонија.

 

На прво место

News image

Мицкоски: Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори

Мицкоски: Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори, затоа што тогаш...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (57)

Голем број познати личности од јавниот живот говарат за ликот и делото на Мане Јаковлески. За неко...

Иселеници

News image

ПОЕТСКАТА ПРИКАЗНА ЗА РАДА КРСТЕВСКА – ВИДИНОВСКА (5)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ ...

Култура и туризам

News image

ПОКЛОНЕНИЈА ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ (5)

ВЕСТИТЕ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ СПОРЕД ИТАЛИЈАНСКАТА ЛЕГЕНДА

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (21)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.