Среда, 04 Март 2020    Печати
Запален политички билборд на ВМРО ДПМНЕ во Скопје

Запален политички билборд на ВМРО ДПМНЕ во Скопје

Откако претходно беше демолиран билборд на ВМРО-ДПМНЕ синоќа беше и запален еден од нив.

Билборд од политичка кампања на ВМРО ДПМНЕ ноќеска бил запален во Скопје.

Христијан Мицкоски лидерот на ВМРО ДПМНЕ, денеска на прес конференција им порача на оние кои го сториле ова дека ќе одговараат пред законот, по парламентарните избори закажани за 12 април.