Среда, 04 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
Македонија е единствена држава со осуден новинар во Европа

Македонија е единствена држава со осуден новинар во Европа, Заев во страв пали билборди, одговорност ќе има за сите

Факти кои го одбележаа денот:

  1. Заев воведе вистински режим. Македонија е единствена држава во Европа со осуден новинар за пишан збор.
  2. Мицкоски најави 100.000 денари плата за професорите, над 36.000 денари плати за наставниот кадар во основните и средните училишта, повеќе пари за образованието и културата во целост.
  3. СДСМ во страв од пораз пали билборди и покажува нервоза. Одговорност ќе има.
  4. Заев не се грижел за безбедноста и здравјето на граѓаните. Скоро половина година граѓаните јаделе непроверена храна.
  5. Хидроакумулациите празни. Ни се заканува катаклизма во земјоделието и прекини во водоснабдувањето во текот на 2020 година.
 

На прво место

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.