Вторник, 10 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
Заев и Шекеринска се последните остатоци од криминалната транзиција

Заев и Шекеринска се последните остатоци од криминалната транзиција кои ќе бидат поразени на 12 Април

Зоран Заев е најголемиот измамник и лажливец во историјата на независна Македонија.

Зоран Заев е срам за секој честит граѓанин.

Зоран Заев го потценува народот и неговата интелигенција.

Зоран Заев може да вети милион нови работни места, но никој не му верува.

Зоран Заев може да вети 1000 километри нов автопат, но никој не му верува.

Зоран Заев може да вети минимална плата од 1000 евра или право и правда за секого, но никој не му верува.

Зоран Заев се колнеше во “жицата македонска” и во “татковци и дедовци” дека “не се родил маж кој ќе го смени Уставот и уставното име”, па граѓаните видоа само пазар со највисоките национални интереси. Зоран Заев ветуваше правна држава, а се забетонира Луј Витон судство, политички рекет и “трас-трас” пресуди.

Зоран Заев и Радмила Шекеринска се главен синоним кога станува збор за криминал и корупција во Република Македонија.

Тие се синоним и за историските порази на СДСМ.

СДСМ добро знаат дека ќе ги изгубат изборите на 12 Април.  Заев е свесен за тоа и затоа бега од соочување со лидерот Мицкоски.

Не само што бега од ТВ дуел, Заев бега и да одговори на прашањето кое ги интересира граѓаните, а тоа е дали сега кога ќе изгуби на изборите ќе си даде оставка и ќе си замине конечно од политичката сцена?

За поразот на СДСМ заслужна ќе биде и Радмила Шекеринска која исто така мора да си поднесе оставка и да ги ослободи граѓаните и партијата од заложништво. Кредибилна опозиција по 12 април ќе биде важен коректив за власта предводена од ВМРО ДПМНЕ.

Но, за ова нема одговор ниту од Заев, ниту од Шекеринска.

Ова само покажува дека СДСМ не се менува и настапува со стари и компромитирани кадри.

Заев и Шекеринска се последните остатоци од криминалната транзиција кои ќе бидат поразени по парламентарните избори на 12 април.

Гласот за Заев е глас за криминалот и затоа Заев кога ќе биде поразен мора да си замине од политиката.

ВМРО-ДПМНЕ

 

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.