Четврток, 12 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
Македонија мора да расчисти со транзициските политичари Заев и Шекеринска

Власта на Заев е неспособна и криминална.

Зоран Заев е виновен зошто Македонија 3 години се движи во погрешна насока. Неспособноста на Заев и неговата криминална власт 3 години не турка кон дното и на македонскиот народ му донесе само неправди и порази. Граѓаните живеат во апатија токму поради оваа неспособност и криминал.

Заев му ветуваше на народот брда и долини, а донесе само порази и разочарувања. Ветувањата за 500 евра плата и за 500 километри автопат беа лага.

Наместо работа од бандата на Заев видовме само криминал и корупција. Наместо проекти видовме неспособност. Парите  наместо да се вратат кај граѓаните завршија во куферчиња Луј Витон и во рацете на политичари, обвинители и судии.

Експериментот наречен Заев доживеа тотално фијаско и заврши. На граѓаните им е јасно дека може многу подобро од ова пеколно секојдневие кое го живееме. На граѓаните им е јасно дека овој човек повеќе нема што да и понуди на Македонија и дека е време да одговара пред законите за сите злодела

Македонија мора да расчисти со транзициските политичари, со тандемот на транзицијата Заев – Шекеринска.

Македонскиот народ е свесен дека борбата за слободата и правдата никогаш не запира. Секоја генерација има своја битка, а нашата е битка за обнова на Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Кризата со Ковид 19 – генерална проба за „светската Влада“

Нуклеарната „печурка“, после првата проба на атомска бомба во пустините на Невада во 1945 го...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (57)

Голем број познати личности од јавниот живот говарат за ликот и делото на Мане Јаковлески. За неко...

Иселеници

News image

ПОЕТСКАТА ПРИКАЗНА ЗА РАДА КРСТЕВСКА – ВИДИНОВСКА (5)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ ...

Култура и туризам

News image

ПОКЛОНЕНИЈА ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ (5)

ВЕСТИТЕ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ СПОРЕД ИТАЛИЈАНСКАТА ЛЕГЕНДА

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (21)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.