Петок, 13 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
Вирусот не препознава партиски бои, вера, нација и убедувања… тој напаѓа!

Апел на Гоце Марков до сите здравствени работници и цивили

Апел на Гоце Марков до сите здравствени работници и цивили

До денес се ни се чинеше шега?!

И секогаш егото, карактерот човечки и знаењето без разлика какво ни стоеше на пат!Но сепак, во Животот има поважни работи, а тоа е колективот, фамилијата, децата, нашата Иднина!?
Гледаме дека состојбата полека и секаде излегува од контрола. Прогласена кризна состојба на одредени места на територијата на Нашата, Република Македонија!!

Оваа ситуација со Covid 19 сите не засега. И сини и црвени, Македонци и Албанци, Власи и Турци, Роми и Срби и сите останати

Вирусот не препознава партиски бои, вера, нација и убедувања… тој напаѓа!

Доста беше зла крв, дајте да се спротиставиме со почитување на препораките на СЗО?!

Не успеавме да бидеме единствени за многу прашања во оваа држава но по ова Мораме!!

Да го победиме вирусот, на овој или на оној начин!

Да бидеме солидарни, хумани, пожртвувани и Луѓе!!!

Апелиеам до Сите граѓани на Македонија, до моите колеги и колешки: НЕ БЕГАЈТЕ ОД ОДГОВОРНОСТ!

Добивањето лиценца за работа во здравството Ве и Не врзува со Живот да го браниме здравјето на пациентите.

Во вакви круцијални моменти од живеачката Ни, нашиот живот го ставаме во заден план, а животот на пациентите на прво место(како и секогаш).

Ајде да докажеме дека сме обични луѓе, обични херои и патриоти на обичниот Човек?!

Да бидеме секогаш на првата линија!

Апел на Гоце Марков до сите здравствени работници и цивили

 

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.