Сабота, 14 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
Николоски: Два тима стручњаци се подготвени во ВМРО-ДПМНЕ во делот на здравствената заштита

Два тима стручњаци се подготвени во ВМРО-ДПМНЕ во делот на здравствената заштита, изјави Александар Николоски на Алфа телевизија.

Тоа не се само доктори, рече тој, тоа е една цела лепеза која гравитира околу луѓето во здравството. Тоа се психолози, социолози, и луѓе кои треба да знаат менаџмент. И вториот тим е врвни економски експерти кои што ќе понудат решенија за економската криза што и следува за жал и на Европа и на Македонија.

Тој посочи дека ВМРО-ДПМНЕ е отворена и фер спрема граѓаните и потребни се мерки кои треба да се преземат веќе утре.

А за да се преземат веќе утре, најдобриот човечки потенцијал треба да се искористи. Партијата има врвни стручњаци и Николоски рече дека се ставени на располагање на државата. А дали Заев, Спасовски и компанија ќе ги искористат, е нивна одлука, ама и последиците ќе се нивни затоа што тоа ќе бидат човечки животи и економија, изјави Николоски во „Заспиј ако можеш”.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Од моментот кога Заев и Караџовски прогласија победа над короната бројот на заразени се триплираше

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 каде...

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.