Сабота, 14 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
Парите наместо кај граѓаните, завршуваат кај Вицето и семејните фирми на Заеви

Парите наместо кај граѓаните, завршуваат кај Вицето и семејните фирми на Заеви и порачуваат дека можат уште повеќе

Реакција на прес конференцијата на Сања Лукаревска

Економијата во Република Македонија со Заев и СДСМ е во амбис.

Наместо парите кај граѓаните, парите завршуваат кај Вицето и семејните фирми на Заеви. На сето тоа Зоран Заев им порачува на граѓаните дека може уште повеќе. Тоа што Заеви станаа најбогатото политичко семејство во Европа очигледно дека му годи.

Растечкиот криминал и корупција во Македонија, кој го нотираат и меѓународните институции ја уништува економијата, стопанството, но и иднината на државата.

Освен бескрупулозното богатење на поединци во СДСМ и на луѓе кои се околу фамилијата Заеви, граѓаните ништо друго не видоа. Секојдневно на нивните прес конференции се обидуваат да продадат ветар и магла.

СДСМ да престане со манипулирање и лажење на вредниот македонски народ!

На изборите на 12-ти април граѓаните ќе им покажат дека е време неспособните луѓе од СДСМ да си заминат. Граѓаните на 12-ти април ќе се одлучат за нова влада која ќе донесе вистински раст на платите и економијата на една реална и одржлива основа. За влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев никогаш повеќе.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Мицкоски: Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори

Мицкоски: Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори, затоа што тогаш...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (57)

Голем број познати личности од јавниот живот говарат за ликот и делото на Мане Јаковлески. За неко...

Иселеници

News image

ПОЕТСКАТА ПРИКАЗНА ЗА РАДА КРСТЕВСКА – ВИДИНОВСКА (5)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ ...

Култура и туризам

News image

ПОКЛОНЕНИЈА ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ (5)

ВЕСТИТЕ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ СПОРЕД ИТАЛИЈАНСКАТА ЛЕГЕНДА

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (21)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.