Вторник, 17 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
Боби Темелков: Апел до Македонската Заедница во Торонто и околината
9016
Боби Темелков: Апел до Македонската Заедница во Торонто и околината и Македонски Заедници ширум светот
 
Препорака и Апел до пензионерите,болни и изнемоштени лица кои се во најголемата ризична група од зараза со корана вирусот да останат во своите домови ,да не ризикуваат и се изложуваат непотребно излегувајки на јавни места.
 
Ако имате потреба од прехранбени продукти,лекови или други неопходни намирници, јавете се кај вашите роднини ,пријатели да ви помогнат.

Ако немате кој да ви помогне ве молам пишете ми во порака дека имате потреба и ви треба помош.
 
Македонската заедница во Торонто и околината ќе формира група на Македонци (Волонтери) кои не се во ризичната категорија за зараза од корана вирусот кои ќе ви помогнат за сите ваши НЕОПХОДНИ потреби.
 
Апел до сите Македонски Заедници ширум светот да превземат слични доброволни акции за заштита од Корана вирусот на нашите пензионери,болни и изнемоштени лица кои се во најризичната категорија .

Ви благодарам
 

На прво место

News image

Кризата со Ковид 19 – генерална проба за „светската Влада“

Нуклеарната „печурка“, после првата проба на атомска бомба во пустините на Невада во 1945 го...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (57)

Голем број познати личности од јавниот живот говарат за ликот и делото на Мане Јаковлески. За неко...

Иселеници

News image

ПОЕТСКАТА ПРИКАЗНА ЗА РАДА КРСТЕВСКА – ВИДИНОВСКА (5)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ ...

Култура и туризам

News image

ПОКЛОНЕНИЈА ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ (5)

ВЕСТИТЕ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ СПОРЕД ИТАЛИЈАНСКАТА ЛЕГЕНДА

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (21)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.