Среда, 18 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
Нема дно кое СДСМ не може да го пробие

Веста на Фронтлајн е лажна, профитерот Заев шири лажни вести и создава паника во период на криза

Во врска со написот и текстот објавен на провладиниот фронтлајн, “Челниците на ВМРО-ДПМНЕ слават роденден, спротивно на препораките за заштита од корона вирусот” го истакнуваме следното:

Нема дно кое СДСМ не може да го пробие. Медиум под контрола на власта во континуитет шири лажни вести по насока на СДСМ и Зоран Заев. Профитерот Заев шири лажни вести и ја злоупотребува кризата со корона вирусот за да ја сокрие неспособноста. Штабскиот пара портал Фронтлајн продолжува да шири паника во име на СДСМ.

Сликата која порталот Фронтлајн ја објавува и ја презентира како да е сликана вчера е слика која е направена пред најмалку една година и е далеку порано од пред започнување на кризата со Корона Вирусот.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ги почитува препораките на СЗО и дејствува во согласност со најдобрите здравствени пракси за справување со Корона вирусот – мерки, кои преку партиските прес конференции и се предложени и на власта со цел општа имплементација.

Очигледно е дека СДСМ не може да го помине денот без да шири омраза и паника преку лажни вести, па дури и кога граѓаните се во грижа и страв како најбезбедно да го поминат периодот, тие не пропуштаат прилика да ја манипулираат јавноста.

Ова покажува дека профитерот Заев е спремен на се само за да ја сокрие неспособноста на владата која е видлива во секое поле.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.