Среда, 18 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
Сите ние кои имаме служено воен рок да може да се пријавиме и да помогнеме

89982123

Сите во влада, министерства, канцеларии, штабови, увлечени како лебарки и држат лекции со пресови, тој по цел ден на терен.

Онамо каде што всушност на секој му е местото од функционерите, меѓу народот.

На терен низ цела држава, зашто не е само Скопје во Македонија.

Знаете шо?
Сакам да има телефоснка линија, каде што ќе може сите ние кои имаме служено воен рок и сме биле во тој воен рок во посебни кризни услови, да може да се пријавиме и да помогнеме.
Не треба надомест, ама ич. Нула.
Од народ за народ. Да помогнеме со све што можеме и умееме.

Наќе брату тука сме, знаеме дека немаш многу поддршка од тие останатите околу тебе, па ако треба нешто...повикај.
Не има низ цела Македонија.

20953882 10211119233394203 3377880933623134913 nФБ статус на Кристијан Јандриоски

 

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.