Петок, 27 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
Криминогената и неспособна власт на СДСМ не може да ја внесе Македонија во ЕУ

Реакција на соопштението на СДСМ

Додека здравствените работници мака мачат со опрема, Заев и неговите функционери фрлаат милиони по ручеци и патувања.

Додека работниците едвај врзуваат крај со крај, Заев најавува дека ќе им ги намали платите и вработува партиски послушници.

Ваква забегана и корумпирана власт не постои во Европа, ниту некој од Европа сака до себе Луј Витон политичари.

Реалната слика на Република Македонија, ЕУ ја гледа, нема потреба од лажните соопштенија пишувани во Бихакќа.

Неспособноста и неодговорноста се главната одлика на Заев и неговите министри.

Реалната слика на Република Македонија во моментот е дека системот крахира, бројот на заболени и починати постојано се зголемува.

Докторите и медицинскиот персонал работат без соодветна заштита, а Заев и функционерите на СДСМ се расфрлаат со народни пари, и ќе ги кратат платите на работниците.

СДСМ не е заслужно за позитивната одлука на Советот на министри на Европската Унија.

Македонија поради СДСМ се наоѓа меѓу најкорумпираните и најкриминалните во Европа.

ВМРО-ДПМНЕ по изборите ќе ја стави земјата на брза трака на реформи и ќе направи прогрес кој ќе биде препознаен од европските партнери.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Од моментот кога Заев и Караџовски прогласија победа над короната бројот на заразени се триплираше

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 каде...

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.