Недела, 05 Април 2020    PDF Печати Е-пошта
На човека да му се згади од гадосите што ги прави оваа криминално-рекетаска власт

sjooo-960x526Наместо пари за стопанството и за борба против пандемијата со корона, има пари само за клиентелата на СДСМ во поранешното СЈО.

На денот кога излегоа и велеа ќе ве спасиме од кризата, а видовме дека ништо не направија, на владина седница донеле уредба за пренамена на средства, за да им се исплатат на јавно-обвинителските службеници, истражители и други вработени од поранешното СЈО пари од буџетот на јавното обвинителство за тековни, трошоци, заостанати плати и заостанати тековни трошоци.

Нема пари за награда за докторите, но има за СЈО. Нема пари за маски, но има за СЈО.
Баснословна сума и баснословни пари за братучедите, роднините, тетките и стриковците на функционерите на СДСМ згрижени во СЈО.

На човека да му се згади од гадосите што ги прави оваа криминално-рекетаска власт.

И во продолжение мало потсетување кој се работеше во СЈО.

https://www.dosie.mk/…/koj-e-koj-vo-sjo-del-od-listata-vra…/
(превземено од порталот Досие)

-Вработена во СЈО е девојката на Лазар Јанев, син на Катица Јанева.
-Вработен беше и синот на врховната судијка Лидија Неделкова, Давид Неделков.
-Ќерката на членот на Советот на јавни обвинители Коле Штериов, Теа Штериова.
-Ќерката на поранешниот директор на МЕПСО Сашо Василевски, Марија Василевска.
-Ефтимија и Љупчо Чучурски, први братучеди на обвинителот Гаврил Бубевски.
-Андријана Ристоска, прва братучетка на обвинителката Ленче Ристоска.
-Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова си го вработила своето кумашинче, кое случајно е и син на Игор Милев, блзиок соработник на Зоран Заев и член на ДИК по предлог од СДСМ од Радовиш.
-Елена Јосифовска, чија мајка Елизабета Јосифовска беше обвинител во СЈО.
-Владимир Миладиновски, внук на истата обвинителката Елизабета Јосифовска.
-Петре Бошков вработен во СЈО како зет за прва братучетка на министерката Рената Десковска.
-Ѓорге Делиџаков од Гевгелија, внук од сестра на Катица Јанева, вработен како економски приправник.
-Синот на обвинителката Мира Ангелеска од Кичево, Стојан Ангелески.
-Близок роднина на Ахмед Рушити, судија во Апелација од Гостивар, Вулнет Рушити.
-Катерина Рамбабова, ќерка на кандидат за пратеник на СДСМ и ќерка на поранешен претседател на судот во Штип, Миланчо Рамбабов.
-Синот на судијата Лазар Ризов од Неготино.
-Ќерката на Борис Тунџев директор на Катастар, Катерина Тунџева.
-Миле Трајковски, советник од редовите на СДСМ во Советот на Општина Крива Паланка.
-Членот на СДСМ Борче Боки Трајковски, лице осудено за измама кое издржало една година затвор.

Игор Јанушев
 

На прво место

News image

Македонија е убедливо најлош пример на борба со епидемијата во Европа

Тормозењето на граѓаните не значи дека СДСМ има стратегија и мерки против епидемијата. Македониј...

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.