Понеделник, 06 Април 2020    Печати
Мицкоски и Сијарто ќе одржат заедничка прес конференција

Мицкоски и Сијарто ќе одржат заедничка прес конференција

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 12 часот ќе одржи заедничка прес конференција со министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто.

Курир ќе ја пренесува во живо прес конференцијата.