Среда, 27 Мај 2020    PDF Печати Е-пошта
Спасовски и СДСМ немаа пари за заштитна опрема за здравствените работници, но имаа пари за мебел и столарија

Реакција на соопштението на СДСМ

На манипулациите на СДСМ им нема крај.

Во време во пандемија додека владата на СДСМ се гоштеваше со шкампи и шампањ, докторите беа оставени сами на себе без опрема.

Спасовски и СДСМ немаа пари за заштитна опрема за лекарите и медицинските работници, но имаа пари за мебел и столарија.

СДСМ ја манипулира јавноста со покажување на бруто платата + 5 дежурства. Така изгледа поблиску до она што го ветија  и го излажаа.

Владата спрема здравствените работници само покажа непочитување и негрижа.

Од оваа влада македонските здравствени работници добија само хибриден режим, неспособност, сиромаштија и корупција.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Тоа што сум го кажал за македонецот Гоце Делчев ниту милиметар не се повлекувам

Од тоа што сум го кажал за македонецот Гоце Делчев, но и за останатите историски ликови, дека ти...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (60)

Манојил Мане Јаковлевски со својот патриотизам, со својата љубов кон Македонија, како и со своите ...

Иселеници

News image

ДЕЛ ОД СЛИКАТА НА ПМЦ „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО БЕРЛИН

85 ГОДИНИ ОД ЖИВОТОТ И ДЕЛОТО НА ГОЈКО ЈАКОВЛЕСКИ, АЛИАС...

Култура и туризам

News image

НАРОД, ЛУЃЕ БЕЗ ИСТОРИЈА

Марија Емилија Кукубајска

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (27)

ЕКСПЕДИЦИЈАТА НА АРГОНАУТИТЕ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.