Среда, 03 Јуни 2020    PDF Печати Е-пошта
Игор Јанушев: Виновни сте, и за тоа народот ќе ве казни!

Igor Janusev

Почитуван Николовски,

Има толку многу работи да се кажат за вашето владеење што човек просто не знае од каде да почне. Македонскиот народ ви се восхитува на тоа колку си верувате на сопствените лаги, секоја ви чест.

Да ве потсетам бидејќи очигледно сте заборавиле дека според Transparency International сте прогласени за хибриден режим. За која демократија зборувате вие и со кое право? Ако порано сте шепотеле, сега треба да се криете!

За економијата зборувате како да живееме во Швајцарија, како да увезуваме работна сила, а реалноста е тажна. Иселувањето на младите никогаш не било по масовно затоа што тука нема перспектива, ја убивате и онаа малку надеж што граѓаните ја имаа. За каков раст на БДП зборувате вие? Кажете нешто за буџетската дупка која никој не знае колку е длабока. Заев и Нина Ангеловска уште не можат да се договорат во колкава економска дупка ни е државата.
Кажете колку луѓе останаа без работа во економската криза што ја предизвика Корона вирусот? Како им помогнавте на луѓето што имаат приватни бизниси? Слушнавте еден да е задоволен?

Или сакате да зборуваме за милионските тендери што беа наменети за бадеми, лешници, морски плодови, џипови ... или за хеликоптерите ... или за тоа кој е “главата” на Рекет ... додека речиси секое второ-трето семејство останува без приход и неизвесно живее од месец за месец.

И за крај, ве молам, јавно и транспарентно да им кажете на граѓаните за која европска иднина им зборувавте до пред некој месец и да споредите со сегашната ситуација?
Нечесно е да раскажувате бајки по социјалните мрежи, не почнува и не завршува се на фејсбук. Излезете меѓу граѓаните и видете ја суровата реалност за која вие функционерите од СДСМ не сакате ниту да слушнете, ниту да видите.

Виновни сте, и за тоа народот ќе ве казни!

1N1A

 

На прво место

News image

Тоа што сум го кажал за македонецот Гоце Делчев ниту милиметар не се повлекувам

Од тоа што сум го кажал за македонецот Гоце Делчев, но и за останатите историски ликови, дека ти...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (60)

Манојил Мане Јаковлевски со својот патриотизам, со својата љубов кон Македонија, како и со своите ...

Иселеници

News image

ДЕЛ ОД СЛИКАТА НА ПМЦ „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО БЕРЛИН

85 ГОДИНИ ОД ЖИВОТОТ И ДЕЛОТО НА ГОЈКО ЈАКОВЛЕСКИ, АЛИАС...

Култура и туризам

News image

НАРОД, ЛУЃЕ БЕЗ ИСТОРИЈА

Марија Емилија Кукубајска

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (27)

ЕКСПЕДИЦИЈАТА НА АРГОНАУТИТЕ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.