Среда, 03 Јуни 2020    PDF Печати Е-пошта
Светислав Васев: Нема правда, нема мир!

1ss1Светислав Васев

1. Катица Јанева се соблече гола, во државна институција за ревизија!

Очигледно премногу и е топло кога ќе и текне дека потроши 15 милиони евра, а нема покритие, па сега ќе глуми нестабилна.

2. СДСМ сака да го затвори цело Скопје во карантин затоа што не смее само Чаир и Сарај.

Кога не можеш по магарето удри по самарот...

3. Заев е упорен и бара избори, а пола партија му е во карантин.

Човекот ќерката си ја даваше за остров, па ќе му ја мисли за некој си сопартијци.

4. СДСМ е најголемиот кластер на зараза. Првиот пик почна од Цаца, вториот од Зекири и Лукаревска.

Се почнува со СДСМ, ама сепак Наќе е крив подобро звучи !? Абе ајде ...

4. СЈО било само институција преку која ќе се изврши притисок врз нестабилни политичари за промена на името.

Се потрошија огромни пари само проектот да се реализира.

Многу е за еден ден... Незнам само како уште трпиме!? А да! Нема правда, нема мир!? Хммм или не !?

 

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.