Четврток, 11 Јуни 2020    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ ќе победи кога и да е, но нема да газиме по мртви

2a

Додека се губат животи, паметот на Заев му е во избори. ВМРО-ДПМНЕ ќе победи кога и да е, но нема да газиме по мртви

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Зоран Заев во гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21

Зоран Заев е најголема несреќа на македонскиот народ.

Додека десетици семејства губат животи на своите најблиски паметот на Заев му е датуми за избори.

Зоран Заев вечерва призна дека диктира какви одлуки да носи Караџоски и целата Комисија. Тој директно потврди дека и Комисијата е партизирана и извршувала партиски диктати. Па така партизираната Комисија која требаше да го заштити здравјето на граѓаните се претвори во џелат.
Македонија има повеќе мртви на милион жители од Србија, Бугарија, Грција и Албанија заедно. Имаме повеќе заразени од сите земји во опкружувањето, а Заев вели дека Караџоски добро се справува со 3000 заразени.

Самиот факт што Зоран Заев вели дека вонредната состојба може да ја моделира тој говори колку е заробена државата и институциите.

ВМРО-ДПМНЕ и најостро ги демантира лагите на Заев дека 8 јули е преговаран датум. Тоа е предлог на СДСМ кој од ВМРО-ДПМНЕ не е прифатен.

Дополнително Заев лаже кога вели дека ќе има целосна мисија на ОБСЕ и ОДИХР, тоа е лажна приказна на Заев, затоа што сака избори без набљудувачи.
Доколку Заев сака некој да му верува, нека покаже јавно каде ОБСЕ се има изјаснето дека ќе испрати целосна мисија.

ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, но нема да гази по мртви луѓе. Животот на граѓаните нема цена.
СДСМ ќе изгуби. ВМРО-ДПМНЕ ќе победи кога и да е. По поразот ќе следи одговорност за сите криминали, корупција и штети што и ги нанесе на Македонија. Тоа е причината зошто Заев бега и постојано ретерира.

СДСМ полека станува минато. Со СДСМ Македонија оди само назад.

ВМРО-ДПМНЕ е различно од СДСМ. Со СДСМ добивме само хибриден режим, криминал, корупција и сиромаштија.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.