Четврток, 11 Јуни 2020    PDF Печати Е-пошта
Црна се чума зададе

110101Тони Шанац Михајловски

Неспособна патолошка елита, заслепена од сопственото блескање направи од Македонија црна дупка за која се препорачува да се избегне по секоја цена.

Создадоа троимено Ништо во кое владее глупоста, незнаењето, омразата, поделбата, криминалот, неправдата, простотилакот, и Ковид-19.

Не само што нема да сакаат да влезат во оваа црна дупка, не само што ќе не заобиколуваат, туку ќе ни забранат и да излеземе од неа. Ќе не пломбираат.Како да сме зомби резерват, или карантин држава со вирус на власт. Не е исклучено сите заразени во светот да ги сместат и изолираат овде.

Додека гледаме како сите влади, народи и земји се справија со пандемијата, или навистина ја имаат под контрола, ние не знаеме кој бран не дави и до кога ќе трае оваа агонија.

Ама затоа гледаме дека ги поминуваме сите кругови на пеколот, со сите катови, демони, џинови, полјани и појаси и сега треба само да се спуштиме низ грбот на ѕверот, и готово, спасени сме.

 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.