Среда, 01 Јули 2020    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски до Заев: Новото име на државата е доказ за вашиот срам и капитулација

1hmzaevМицкоски: Новото име на државата е доказ за вашиот срам и капитулација, a за мене мојата Македонија е во срцето и секогаш ќе остане тоа

Во вечерашниот дуел на 24 телевизија Христијан Мицкоски го праша Зоран Заев дали е свесен што направи со името на земјата и дали е свесен дека тоа е чиста капитулација и срам за една нација.


-Никогаш нема да дозволам да преговарам за јазикот и Гоце Делчев, а кога станува збор за Преспанскиот договор, во Клубот на пратеници седев и Ве гледав и се прашував дали сте свесни уште кога дојде името Илинденска што правите. Дали сте свесни дека ги уривате позициите создавани со децении со години наназад. Дали бевте свесни дека нема да биде Илинденска Македонија и ќе биде некое друго и трето име уште по недостоинствено.

Ја втурнавте Македонија во апокалипса. Потпишавте капитулација господине Заев и ќе Ви тежи тоа. За мене мојата Македонија е секогаш Македонија. Ова административно име ќе ја симболизира Вашата немоќ, Вашата капитулација, а ние се ќе направиме грешките што ги направивте да ги исправиме, рече Мицкоски

 

На прво место

News image

МОЖЕВТЕ ПОВЕЌЕ, ПОЧЕСНО И ПОМАКЕДОНСКИ

 Слободан Томиќ Во политиката и во животот, храброста и глупавоста не се добродојдени... Полит...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (62)

Маноил Мане Јаковлевски својот живот го посветил на македонската кауза. На тој пат него го следат ...

Култура и туризам

News image

СЕДУМ ГОДИНИ ОД УПОКОЈУВАЊЕТО НА МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ

Митрополитот полошко-кумановски г. Кирил почина на 10 јуни 2013 годинаа, а бешероден како Никола П...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (29)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.