Среда, 01 Јули 2020    PDF Печати Е-пошта
СДСМ МОЖЕА, но не направија ништо за народот

1zaev-spasovski

Спасовски можеше, но ништо не направи за народот во овие три години

Оливер Спасовски од економија се разбира само како да ги заштити матните бизнис интереси на кланот Заеви. Видовме дека тој од позиција на министер за внатрешни работи наместо да го гони криминалот, беше заштитник на милионскиот рекет, за кој има сведоштво дека завршил кај Зоран и Вице Заеви.

СДСМ МОЖЕА, но не направија ништо за народот. Тоа покажува дека се веќе прочитана книга. Лажните ветувања кои ги кажуваа за подобар живот не ги направија, а веќе ги надградиле и со нив сега ги манипулираат гласачите.

Поради нивното лажно блескање Македонија има најнизок раст на БДП во цел регион,

  • платите за три месеци се намалени за 5%,
  • бројот на вработени во индустријата паднал за 5%,
  • 70% од младите сакаат да ја напуштат државата,
  • до крајот на годината ќе ги задолжат граѓаните за 1,3 милијарди евра,
  • 30 илјади работници немаа земено плата за април,
  • Македонија падна на 106 место на листата за борба против корупцијата,
  • прогласени сме за хибриден режим,
  • државата е црн рекордер во регионот по бројот на заразени и починати од епидемијата со корона вирус и уште голем број други порази и неуспеси, поради неспособноста на СДСМ.

СДСМ и Заев покажаа дека можат единствено повеќе криминал, можат повеќе корупција и можат само порази.

Да ставиме крај на виткањето кичма.

Исправи се Македонијо!

 

Одбери обнова!

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.