Четврток, 02 Јули 2020    PDF Печати Е-пошта
Стојаноска од Гостивар: Да победи обновата, младите да останат во Република Македонија

Стојаноска од Гостивар: Да победи обновата, младите да останат во Република Македонија

Денес Дафина Стојаноска, носител на изборна единица 6 заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја посетија општината Гостивар. При посетата на Гостивар, Стојаноска на граѓаните им порача дека на 15-ти јули ќе се стави крај на Зоран Заев и неговата криминална влада и конечно ќе огрее сонцето за македонските граѓани.

„За мене вашето вечерашно присуство и поддршка значат огромна одговорност. А, за нас сите Македонија е најголемата одговорност. Штом сте сите тука вечерва знам и сум сигурна дека Македонија е жива и дека сите заедно ќе ја исправиме“, истакна Стојаноска.

Стојаноска се заблагодари на граѓаните што веруваат и знаат дека доаѓа часот кога ќе започне обновата на Македонија.

„Многу видовме во изминативе три години, само не видовме дека власта нешто направи за своите сограѓани и за својата земја. Имаа време, добија историска шанса без изборна победа да формираат влада, добија се, но немаа искрени намери и капацитет. Ни ја направија Македонија земја во која царуваат неправдата и криминалот. Наместо 500 километри автопатишта, видовме милионски рекети. Наместо 500 евра просечна плата дочекавме министрите во Владата на Зоран Заев да местат тендери и договори во четири очи. Наместо правда и мир, дочекавме патриотите да се зад решетки, а криминалците да се ослободувани токму од Заев и неговата т.н. правда. Видовме се, само не она што Заев го ветуваше“, нагласи Стојаноска.

Стојаноска рече дека поуката од заевиот хибриден режим е Заев коцкарот со сопствениот народ, Заев оној кој вулгарно го опцу својот народ, Заев два пати аболицираниот криминалец, Заев никогаш да не се повтори.

„Да се обединиме за да никогаш не дозволиме младоста на нашите деца да биде украдена и продадена. Вечерашното будење нека ги крене на нозе сите, и старо и младо, и женско и машко, македонско, албанско, турско, ромско, српско, бошњачко, влашко. Сите заедно да се разбудиме и да си го вратиме изгубеното достоинство, зашто тука во Гостивар но и низ цела Македонија понижени сме сите заедно, за што ниту ни донесоа живот, ниту ни донесоа едно општество за сите“, потенцираше Стојаноска.

Стојаноска на самиот крај порача дека на 15-ти јули ќе победи вистината и работата, ќе победи обновата на Република Македонија.3loran

1loran

1loran5

2loran

106701546 10207811142752865 110503657419553922 n

4loran

 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.