Недела, 05 Јули 2020    PDF Печати Е-пошта
Јанушев од Зрновци:На 15 јули да ставиме крај на оваа власт која пали коли и уништува животи, да дадеме шанса на обновата

Јанушев од Зрновци:На 15 јули да ставиме крај на оваа власт која пали коли и уништува животи, да дадеме шанса на обновата

Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДППМНЕ и носител на изборната единица 3 денеска оствари посета во општина Зрновци, се наведува во партиското соопштение.

На средба со граѓаните, ги слушна нивните проблеми и понуди решенија како дел од проектот „Обнова“.

Но, она што го гледаме насекаде е дека на народот му е преку глава од оваа криминално-рекетарска банда која што ја уништи државата, кое што го продаде најдрагоценото името, идентитетот, јазикот, целата историја. Да престанеме да ги гледаме овие криминалци, лажговци како рекетираат, како палат коли, како разговараат за 2,4,6,8 милиони евра. Да ставиме крај на разнебитувањето на македонската држава. Време е за обнова, посочи Јанушев.

Носителот на изборната единица 3 рече дека она што го нудат Заев и Љупчо Николовски е продолжување со целата агонија и свитканата кичма. ВМРО-ДПМНЕ заедно со целиот тим на луѓе кој што го има ја носи обновата, ја носи разликата односно го носи се она што е добро за секој еден граѓанин. Јанушев укажа дека ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека заеднички во следните 4 години ќе ја обнови државата и дека ќе има повеќе за секого.

Денес овде од Зрновци порачуваме дека ќе одговараат за се лошо што направија во државата. Токму затоа и не сакаат и да прифатат Закон за потекло на имот на политичарите. Зошто не сакаат тоа да го прифатат? Поради тоа што ќе одговараат, поради тоа што знаат дека го лажеа и краде македонскиот народ, но 15 јули е за дестината дена од денеска. Народот доаѓа по своето, народот ја гледа разликата. Исправи се Македонијо. Обновата доаѓа, порача Јанушев.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.