Недела, 05 Јули 2020    PDF Печати Е-пошта
Народот виде дека мафијата е во СДСМ

2a

Обновата подразбира борба против мафијата на СДСМ и неселективна правда

Реакција на изјавата на Љупчо Николовски

Љупчо Николовски е во очај. Граѓаните видоа дека тоа што го ветуваше во 2016 година не успеа да го реализира, па затоа не им веруваат веќе ниту нему, ниту на Заев, ниту на СДСМ за новите лаги кои пак ги кажуваат.

Но  народот виде и дека Власта на СДСМ и Заев била посветена на криминал, корупција и рекет, кој не само што бил штитен од власта, туку сите овие три години не бил ниту правно процесуиран иако бил очигледен за целата јавност.

Криминалците и рекетарите Љупчо Николовски треба да ги бара во врвот на својата партија, затоа што пости сведоштво дека сите рекетирани пари завршиле кај Заеви, а и друго сведоштво дека со закани и насилство се пресметувале со политичките неистомисленици со класични мафијашки методи.

Народот виде дека мафијата е во СДСМ.

Дополнително, Љупчо Николовски ако сака да види реална понуда за избори треба да ја прочита Обновата.  Обновата на Македонија ќе значи не само одговорност на криминалната власт на Заев, туку и напредок и благосостојба за народот. Во обновата се предвидува раст на пензиите за 20%, раст на платите за 25%, 4 милијарди евра странски инвестиции, од кои 3 сериозни инвестиции во првите 100 дена, најмалку 4% раст на БДП секоја година, 20.000 евра грант за набавка на механизација за младите земјоделци, 0% персонален данок за вработување на млади до 29 години, намалување на невработеноста под 10% и уште многу други конкретни проекти.

СДСМ, Љупчо Николовски и Зоран Заев покажаа дека можат единствено повеќе криминал, можат повеќе корупција и можат само порази. Да ставиме крај на виткањето кичма. Исправи се Македонијо! Одбери обнова!

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

На 13 август 1951 - Кај селото Дорломбос на планината Беласица, се убиени пет струмички студенти

На 13 август 1951 - Кај селото Дорломбос на планината Беласица, со образложение на тогашната власт д...

Историја

News image

Русинот Бурич од Историската Конференција на Малта 1989: Без Македонизмот паѓа и целата цивилизација!

Осврт кон делото на рускиот мислител Владимир Бурич базиран на разговорите водени со него од макед...

Иселеници

News image

ПАРАКЛИСОТ „СВЕТА БОГОРОДИЦА И СПАСИТЕЛОТ ИСУС ХРИСТОС“ ВО ЗУБОВЦЕ (24)

85 ГОДИНИ ОД ЖИВОТОТ И ДЕЛОТО НА ГОЈКО ЈАКОВЛЕСКИ, АЛИАС...

Култура и туризам

News image

ЗБИРКА ПОЕЗИЈА ОД ОЛИВЕРА ЈОВАНОВСКА

  Оливера Петрова-Јовановска Деновиве, во издание на МЛД „Григор Прличев“ од Сиднеј, изле...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (33)

ПРАИСТОРИСКИОТ КРИТ И КИКЛАДСКИТЕ ОСТРОВИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.