Среда, 08 Јули 2020    PDF Печати Е-пошта
Фејсбук статус на Весна Жежовска

1VZ Весна Жежовска

Почитувани нашинци, искрени Македонци, распрскани сме насекаде по светот, но сите не зближува мислата и љубовта кон нашата татковина Македонија, заедничките корени и непокорот.⚫️????
Во последните 3 години ние македонците доживеавме разни понижувања,изгубивме многу битки, бевме сведоци на многу неправди, уцени, малтретирања, за криминалот и корупцијата да не зборувам❗️

Почитувани браќа и сестри, дојде време да ја покажеме љубовта кон татковината, дојде време да ја добиеме војната, да го покажеме непокорот, да го вратиме нашето достоинство, да кажеме стоп на неправдите, да побараме одговорност од велепредавниците и истите да одговараат за своите злодела❗️
Сега најмногу од се ни е потребно обединување, сплотено и заеднички да се бориме, да направиме нашите деца да бидат горди на нас како што ние сме горди на нашите предци❤️.
Секој од нас има Уставно загарантирано право на глас па и ние македонците во светот,како што знаете хунтата од страв тоа право ни го одзеде и покрај постигнатиот цензус???? Затоа е време да им кажеме дека постоиме, да им ставиме крај на нивните валкани игри❗️Македонци да се обединиме, време е доброто да го победи злото❗️Затоа секој од нас којшто се наоѓа во Македонија или планира да патува,нека го направи тоа на 15 Јули, да ги потсетиме и нашите роднини и пријатели во Македонија да го остварат своето право на глас и да гласаат за #ОбноваНаМакедонија 1️⃣4️⃣ да придонесат во борбата за опстанокот на нас како Македонци. ❤️????????????
#ЗаИметоИдентитетотЈазикот ✍️1️⃣4️⃣
#ЗаОбноваНаМакедонија ✍️1️⃣4️⃣
#ЗаДостоинството✍️1️⃣4️⃣

 

На прво место

News image

На 13 август 1951 - Кај селото Дорломбос на планината Беласица, се убиени пет струмички студенти

На 13 август 1951 - Кај селото Дорломбос на планината Беласица, со образложение на тогашната власт д...

Историја

News image

Русинот Бурич од Историската Конференција на Малта 1989: Без Македонизмот паѓа и целата цивилизација!

Осврт кон делото на рускиот мислител Владимир Бурич базиран на разговорите водени со него од макед...

Иселеници

News image

ПАРАКЛИСОТ „СВЕТА БОГОРОДИЦА И СПАСИТЕЛОТ ИСУС ХРИСТОС“ ВО ЗУБОВЦЕ (24)

85 ГОДИНИ ОД ЖИВОТОТ И ДЕЛОТО НА ГОЈКО ЈАКОВЛЕСКИ, АЛИАС...

Култура и туризам

News image

ЗБИРКА ПОЕЗИЈА ОД ОЛИВЕРА ЈОВАНОВСКА

  Оливера Петрова-Јовановска Деновиве, во издание на МЛД „Григор Прличев“ од Сиднеј, изле...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (33)

ПРАИСТОРИСКИОТ КРИТ И КИКЛАДСКИТЕ ОСТРОВИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.