Четврток, 09 Јули 2020    PDF Печати Е-пошта
Цело време кампањата на СДС им се темели на еден единствен збор"РЕЖИМ"!

10626Јован Ване Петров

Цело време кампањата на СДС им се темели на еден единствен збор"РЕЖИМ"!
 
Па како тие успеале заедно со шарените (на кои Заев маме им се изна*ба) преку улица истиот да го бутнат и конечно да ја донесат слободата.
 
Не дека се беше идеално, не дека немаше грешки во претходната влада (се виде тоа подоцна кога го*ната испливаа) но да зборуваш за "РЕЖИМ" а при тоа твојата фирма "ЕЛЕНИЦА" да наплаќа милиони евра, да зборуваш за "РЕЖИМ" а при тоа да дивееш низ улиците на Скопје, да фрлаш куртони полни со боја врз институциите, да фрлаш со бекатонки на полицајци и при тоа влакно да не ти фали во најмала рака е дегутантно.
Да зборуваш дека си турнал "РЕЖИМ" а претседател на собрание да избереш со 58 гласа, без записник е безобразно.
 
1Zoran
 
Кога зборувате за режим истото треба и да го објасните, треба да кажете што точно тоа значи.
 
Денот Ви се ближи, ене го кај е 15 Јули, народот ви го спреми билетот за во еден правец, во најцрното црно црнило во историјата.
 
Можете вие да зборувате што сакате и колку сакате но едно запомбете...
#ОБНОВАТА НА МАКЕДОНИЈА е неминовност, реалност и истата почнува веднаш по 15 Јули.
 

На 15 јули заокружетего бр.14. Македонија ќе слави уште една голема победа.

#ИсправиСеМакедонијо

#ОдбериОбнова

 

На прво место

News image

На 13 август 1951 - Кај селото Дорломбос на планината Беласица, се убиени пет струмички студенти

На 13 август 1951 - Кај селото Дорломбос на планината Беласица, со образложение на тогашната власт д...

Историја

News image

Русинот Бурич од Историската Конференција на Малта 1989: Без Македонизмот паѓа и целата цивилизација!

Осврт кон делото на рускиот мислител Владимир Бурич базиран на разговорите водени со него од макед...

Иселеници

News image

ПАРАКЛИСОТ „СВЕТА БОГОРОДИЦА И СПАСИТЕЛОТ ИСУС ХРИСТОС“ ВО ЗУБОВЦЕ (24)

85 ГОДИНИ ОД ЖИВОТОТ И ДЕЛОТО НА ГОЈКО ЈАКОВЛЕСКИ, АЛИАС...

Култура и туризам

News image

ЗБИРКА ПОЕЗИЈА ОД ОЛИВЕРА ЈОВАНОВСКА

  Оливера Петрова-Јовановска Деновиве, во издание на МЛД „Григор Прличев“ од Сиднеј, изле...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (33)

ПРАИСТОРИСКИОТ КРИТ И КИКЛАДСКИТЕ ОСТРОВИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.