Сабота, 25 Јули 2020    PDF Печати Е-пошта
Трајче Т.Трајковски До Христијан Мицкоски: Борбата за Македонија е вечна
1Trajce
Најпрвин дозволетеми од мое лично име, од името на ЗК на ВМРО-ДПМНЕ од Перт, ЗК-ти од Вулонгон, Аделаиде, Њукастел, Сиднеј и Бризбан да го изразам нашето задоволство за последните одлуки и измени на Статутот на нашата партија.
Нашата партија ВМРО-ДПМНЕ Со овај статут и другите статутарни измени се демократизира согласно делувањето на нашите сестрински партии од Европа. Овај статут е плод на нашата долгогодишна посветеност и труд со кој го загарантиравме местото на нашата партија еднакво со останатите сестрински партии од Германија Австрија и пошироко.
 
ВМРО-ДПМНЕ го доби нај модерниот статут дефинитивно на Балканот затоа што поставивме нови стандарди и на дело ги покажуваме нашите изворни вредности а со тоа и љубовта кон нашата татковината Република Македонија, испишавте нова страница во историата на нашата партија.
 
Длабоко веруваме дека овие измени во Статутот на нашата партија ке вродат со плод, ке ги обединат сите наши сили и ке ја формира новата влада на Република Македонија.
 
1VMRO
 
 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски: Честит Илинден!

ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минат...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.