Недела, 16 Август 2020    PDF Печати Е-пошта
Иван Соколов: Господо дволични и лажни Патриоти
42474026 Иван Соколов
 
Ете ви дојде Видовден. Сега се гледа кој каде и за кого одработуваше овие изминати три години. Сакале или не ке морате да си го признаете гревот. Вие сте тие кои сакајки или наивно одработувавте за трагедијата на Македонија предводена од Заев.
Вие господо ,, ПАТРИОТИ,, со звучни имиња последните три години ширевте омраза кон ВМРО-ДПМНЕ и Мицковски.
 
Вие бевте тие кои кои покажавте како нетреба да се делува кога Татковината ни е во загроза.
Вие сте тие кои цели три години немавте во себе ниту еден лош збор да кажете или укажете за деструктивноста и опасноста од Заев и неговата предавничка улога.
Вие сте тие кои спречивте да не се случи замислата на Мицковски ВМРО-ДПМНЕ за предизборна семакедонската коалиција против Заев.
 
Господо лажни патриоти со звучни комиски имиња, историјата ке не оценува сите и на сите ке ни го одреди местото. Не се залажувајте ако ги упатувате нападите кон Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ дека ке си ја оправдате вашата деструктивна улога кон Македонија. Не, ке остане запишано во исти кош влеговте со Заев и така ке ве памети историјата. Судбина наша македонска и долг е да останеме и да му пркосиме на непријателите на Македонија.
 
До последен здив ке верувам дека Обновата на Македонија ке дојде и ке се случи.
 
Вие господо,, Патриоти,, три години неможевте да ја видите разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и северџанската политика на Заев и сега ке морате да продолжете да го напагате Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ зашто само така ке можете да си најдете оправдување во вашата поданичка улога.
 

Историја

News image

Владетелите на Македонија

Сите познати и образувани луѓе во вековите пред Христа пишувале за македонската историја и за Македо...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ОД КИСЛЕВ – МЕСЕЦ ОД ЕВРЕЈСКИОТ КАЛЕНДАР - ДО ЗБОРОТ КРШТЕВАЊЕ (21)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе ги претставиме имињата, збо...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (44)

ТРОЈАНСКАТА ВОЈНА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.