Четврток, 27 Август 2020    PDF Печати Е-пошта
Дејан Кирандџиски:Браќа и сестри вмровци имам нешто да ви кажам

35227979Дејан Кирандџиски

Сабајлево ми дојде полиција дома вознемирувајќи ги мојте најблиски меѓу кои и мојот две годишен син. Кога ги прашав за што станува збор ми кажаа дека во ПС Бутел стигнала пријава од лицето Весна Дамчевска Илиевска поранешна пратеничка од редовите на ВМРО која што деновиве е актуелна како гласноговорник на иницијативата за промена на раководството на ВМРО - ДПМНЕ. Поранешната пратеничка од Бутел ЛАЖНО ме пријавила дека вчера со погрди зборови, пцовки и закани сум и се обратил а се поврзано со иницијативата за промени во раководството во ВМРО. Покрај Весна Дамчевска Илиевска од мои лични извори дознав дека на полициски структури во ПС Бутел вртел и вршел притисок и поранешниот претседател на ОК Бутел Боби Бојчевски помеѓу членовите познат како тарифа 3 до 5000 евра ( ама за оваа тема спремен сум со докази за идниот период). 

Весна и Боби вчера вечер додека си играв со мојот две годишен син вие имавте срце како класични удбаши да ме обвините дека на некого сум го навредувал и сум се заканувал. Нека проценат луѓето кој го читаат овој мој текст за каков тип на луѓе станува.
Весна и Боби и за вас двајцата сум работел посветено и чесно 24/7 за да ги добиете тие функции кои во минатото ги имавте и за жал максимално ги злоупотребивте.
Имам 36 години и татко сум на 3 деца. Овој срам кој што успеавте да ми го нанесете денеска личи на вас двајцата бидејќи добро ве познавам.
Вие добро знаете дека од својата 15 година сум во структурите на ВМРО - ДПМНЕ ОК Бутел. Своевремено бев и претседател на најголемиот месен изборен штаб Св. Климент Охридски кој ги носи најголемите победи во Бутел. Најкриво од се ми е што се дрзнавте лажно и во удбашки стил да местите член и активист на ВМРО - ДПМНЕ кој што 20 години без исклучок на ниту една кампања максимално посветено работи за ВМРО за таквите како вас да дојдат до одредени позиции кои што носат многу придобивки. За разлика од вас за мојата активност во ВМРО ја останав без работа како родител на три деца.П.с. Ве поздравија квалитетен тим на адвокати кои што ме посоветуваа дека во случајов има несоборливи докази да покренам кривична пријава за лажно пријавување и нанесување на мој и семеен срам.Сакам само уште да ве потсетам на начелото:
Кога предавството е во прашање, само ВМРО е одговор

Дејан Киранџински - Крушка, член на ВМРО - ДПМНЕ од 1997 

11845

 
 

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Борба за воведување на македонското наречје во Солун

Тихомир Каранфилов Во четвртото продолжението на „Жестока борба со грчката пропаганда кон крајот на...

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р ВЕЛО МАРКОВСКИ, најуспешен македонски аналитичар на ковид-19, ја доби МЕМОРИЈАЛНАТА НАГРАДА „Д-р МАРИЈА И ЕМИЛ

Кој е највлијателен настан во историјата на светското здравство и медицина - веќе сите на планетат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.