Недела, 08 Ноември 2020    PDF Печати Е-пошта
Гоце Марков : Ароганцијата ќе не уништи!
70888 Гоце Марков : Ароганцијата ќе не уништи!
Ако СДС до јануари сами не си подвиткаат опашката и побараат помош, ќе гледаме такви слики кои ги нема ни во филмови...
Италија и Кина ќе ви се чинат како лајт стори.
Немаа доблест да си ја признаат неспособноста ама затоа вителот е заеднички и болеста не бира кого ќе нападне.
Нека се подготви, и Премиерот (кој и да е), и неговата свита за одговорност!
Ковид 19 пандемија е, во цел свет а не само во Македонија.
Затоа нема изговори.
Зафатени сите згради кои беа срцевина на јавното државно здравство.Како во Скопје така и во внатрешноста.
Дали тоа значи дека повеќе нема да постојат други болни??
Невролошки, интернистички (намалени капацитети од 50-70/), а да не зборуваме за специфични субспецијалистички гранки?!
Дали по логиката на Власта ќе се умира во иднина само од Корона, и од ништо друго?
Ако е така, ние сме влегле во т н колабирано здравство само не сме свесни или не ни одговара да го кажеме јавно.
Г-да од Влада, помина времето кога можеше да се биде себичен, егоист и со дневни политики!!
Луѓе умираат, опаметете се!
Таму каде што капката кислород фали на болен ќе имате тешки камења на душата.
Таму каде што нема опрема за медицинските работници ќе има оловни плочи во иднина.
Не не чека ништо убаво а вие си живеете во вашиот егоизам и некадарност, а Слогата не ја гледам нешто на повидок.
Додека илјадници доброволци и принудени беа во жижата, мудро се смееја вашите штитеници. Сега пак ја правите истата ,,грешка".
Се има почеток и крај...А крајот ќе биде суров.
За овие четири години се создаде таква омраза за која никој не се осмелува да говори а која ќе не уништи сите колективно.
Овде, денес и сега повеќе се мразат Македонците меѓу себе отколку било кој друг. Иако премолчено дозволуваме, ден да мине - друг да дојде, несвесно го уништуваат професионализмот и воведоа конформизам и полтронизам...
Сето тоа еден ден ќе го нема и секој ќе си плаќа за грешките, па макар фактурите и да пристигнат со задоцнување.
Бог ќе задоцни, ама нема да заборави!!
 

На прво место

News image

Добро чуваната тајна за производство на свила, во Европа ја пренесува Јустинијан I

Денес свиларството е изумрено во Македонија. Сепак, по повеќе децении постојат поединечни обиди да с...

Историја

News image

Одлука за кревање на востанието – прво и второ Софиско советување

Во јули 1902 година во куќата на Бојан Биолчев во Софија се одржала средба на која присуствувале: Го...

Иселеници

News image

ДЕЛ ОД ПЕЧАЛБАРСТВОТО НА ЧЛЕНОВИ НА СЕМЕЈСТВОТО ЈАНОВСКИ (11)

Co стапувањето во брак на Толе со Доста Јановска, семејств...

Култура и туризам

News image

Александар ДОНСКИ : ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ РОМАНОТ „КУРБАН“ ОД ВЕЛИКА ЏАНГАЛОВСКА ГАТСИС

Деновиве во издание на МЛД „Григор Прличев“ од Сиднеј (со издавачот Душан Ристевски) излезе од печ...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (49)

ГОЛЕМИ ПРЕСЕЛБИ НА СКИТИТЕ-ПРАСЛОВЕНИТЕ НА БАЛКАНОТ - НОВО ПРЕОБЛИКУВАЊЕ НА ПРАИСТ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.