Сабота, 20 Февруари 2021    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: На над 300 локации низ земјава се потпишуваат против фалсификат попис

1Hristijan Mickoski

Мицкоски: На над 300 локации низ земјава се потпишуваат против фалсификат попис, потребен е европски и објективен попис

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посетата на фабриката МИК Свети Николе зборуваше и за денешната иницијатива која ја започна ВМРО-ДПМНЕ ширум целата државата за поништување на Законот за пописот и посочи дека голем број на граѓани денес излегле и се потпишале дека се против овој фалсификат попис  кој СДСМ и Заев сакаат да го истуркаат.

-Па врз основа на оние информации кои што ги имам се дека повеќе од 350 пунктови  и врз основа информациите кои ги добивам дека навистина се одвива перфектно. Многу граѓани би рекол илјадници наши граѓани се одзваа на оваа иницијатива и го дадоа својот потпис. Така очекувам  и деновите кои што следат, а тие потписи да бидат поддршка на иницијативата на пратениците која што ќе  биде доставена до спикерот во Парламентот за поднесување закон со кој што ќе бараме поништување на овој би рекол неевропски и наместен закон за попис односно неевропски и наместен попис кој што сакаат СДСМ и Зоран Заев да го спроведат со нивните коалициони партнери. Замислете четири години ние буквално потонавме во ова политичко мочуриште, во оваа политичка тиња, буквално ниту еден проект не направија почнувајќи од почеток до крај, замислете на што ќе личи овој попис направен во 20 дена по рецептата скроена од Зоран Заев и СДСМ. Јас ќе ви кажам дека тоа ќе биде една обична бламажа и еден обичен срам, рече Мицкоски.

15mick

Мицкоски потенцираше дека тој утрово се потпишал во општината каде што живее.

-Јас утрината се потпишав, во скопската населба Карпош 3 која е дел од општината Карпош каде што живеам, додаде тој.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски : Заев е мафијаш

  Христијан Мицкоски: Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓ...

Историја

News image

Родољуб Славин „намерност или грешка“: Македонската емиграција може да придонесе за афирмирањето на републиката во сит

„...Дека пророштвото на Солунски има далековидство никако не можеш да му откажеш на овој славен стар...

Иселеници

News image

СВЕТОЗАР (СВЕТЛЕ) – СТИВ СТАМЕВСКИ - МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (8)

СЛОГА ВО СЕМЕЈСТВОТО – КАРАКТЕРИСТИКА ЗА СТАМЕВЦИ  ...

Култура и туризам

News image

Куќа на Робевци во Охрид

Куќата на Робевци во Охрид се смета за едeн од најрепрезентативните објекти на градската архитектура...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (62)

ЗАКЛУЧОК КОН ЗАЕДНИЧКАТА ИСТОРИЈА И ИДНИНА 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.