Недела, 07 Март 2021    PDF Печати Е-пошта
Попис на Дијаспората !
158278665
 
Можат да не бришат, можат да не кратат но ако се потпишеме масовно не ќе можат да не избришат сите!
 
 
Мислите ли дека денес ќе пишуваше во некоја архива дека постоеле Македонци ако сите предходни генерации Македонци ги бојкотирале пописите поради тоа што сме биле поробени?
 
Попис на Дијаспората!
 
Должност на секој Македонец е да го запише неговото постоење,Македонците го правеле тоа под разни окупации со векови, наша должност како Македонци е да оставиме трага позади нас и денес кога сме под хибриден режим.
 
Замислите ако Македонците бојкотирале пописи кога сме биле под некое ропство ,а сме биле под ропство и окупирани од многу тирани и со векови ! Мислите ли дека денес ќе пишуваше во некоја архива дека постоеле Македонци ако сите предходни генерации Македонци ги бојкотирале пописите поради тоа што сме биле поробени?
 
Пописите највероватно биле "штимани" и тогаш како што предпоставуваме дека ќе бидат и денес, но за да оставиш трага позади тебе, треба да постоиш и бидеш запишан во некоја архива.
 
Можат да не бришат, можат да не кратат но ако се потпишеме масовно не ќе можат да не избришат сите!
 
Јас мојата должност како Македонец ќе ја исполнам, ќе се регистрирам во пописот и ќе го пополнам, ќе испринтам копија за мене и мојата фамилија дека сме Македонци на тапија, бугарскиот софтер или хибридниот режим можеби ќе не изостави или избрише, но тапијата дека сум се потпишал како Македонец и ја носам Македонија во срцето ќе останат заесокогаш, нив никој не може да ги избрише !
 
Линковите за самопопишување на пописот кои водат во пописната апликација:
 
 
Боби Темелков
 

На прво место

Историја

News image

Го подготвувале народот за идната Голема Македонија

Оваа Дружина припаѓа кон денешниот преовладувачки словенски елемент, дека името на тој елемент му е ...

Иселеници

News image

ИЛИНДЕН – НАЈСВЕТЛИОТ ДАТУМ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПЕЧАЛБАРСКА ПРЕСПА И ЉУБОЈНО (2)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА РОМИТЕ 8 АПРИЛ И НИВНИОТ РАЗВОЈ ВО СВЕТОТ

Меѓународниот ден на Ромите 8 Април се слави, речиси, во сите места во Република Македонија, каде&...

Фељтон

News image

ИСТОРИСКИ ДОКАЗИ ЗА ВИСТИНАТА НА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА (5)

Во Воведот на публикацијата „Историја на македонскиот народ од антички времиња до ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.