Среда, 07 Април 2021    PDF Печати Е-пошта
Единствениот контакт на Мицкоски со вмешан во аферата „Мафија“ беше со Зоран Заев

1Aleksanda

Николоски: Спасовски и СДСМ пласираат лажни вести, единствениот контакт на Мицкоски со вмешан во аферата „Мафија“ беше со Зоран Заев на лидерската средба за која сите знаете

На денешната прес конференција потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во однос на обвинувањата на министерот Оливер Спасовски кој обвини за наводни контакти на лидерот Христијан Мицкоски со некој од приведените во вчерашната акција истакна дека СДСМ изминатиот период пласира лажни вести со цел да ја дефокусира јавноста а единстверн контакт на претседателот Христијан Мицкоски изминатиот период е со Зоран Заев на лидерската среда.

„Ова се смешни работи,СДСМ неколку дена со ред пласира целосни лажни вести класичен фејк њуз, ги растура пердувите со цел да на тој начин ја скрие сопствената одговорност мислејќи дека ќе ја дефокусира јавноста единствен со кого претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски имал контакт изминатиов период а кој што можеби е поврзан со овие работи е Зоран Заев, ако Оливер Спасовски мисли на Зоран Заев да имаа контакт видовме сите имаше лидерска средба,“ нагласи Николоски.

 

На прво место

Историја

News image

Го подготвувале народот за идната Голема Македонија

Оваа Дружина припаѓа кон денешниот преовладувачки словенски елемент, дека името на тој елемент му е ...

Иселеници

News image

ИЛИНДЕН – НАЈСВЕТЛИОТ ДАТУМ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПЕЧАЛБАРСКА ПРЕСПА И ЉУБОЈНО (2)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА РОМИТЕ 8 АПРИЛ И НИВНИОТ РАЗВОЈ ВО СВЕТОТ

Меѓународниот ден на Ромите 8 Април се слави, речиси, во сите места во Република Македонија, каде&...

Фељтон

News image

ИСТОРИСКИ ДОКАЗИ ЗА ВИСТИНАТА НА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА (5)

Во Воведот на публикацијата „Историја на македонскиот народ од антички времиња до ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.