Актуелно
Четврток, 16 Мај 2019 22:11    PDF Печати Е-пошта
Зборувајте го нашиот македонски јазик, кажете им дека сте Македонци!
alt

Виножито: Зборувајте го нашиот македонски јазик, кажете им дека сте Македонци!

Повеќе...
 
Четврток, 16 Мај 2019 21:32    PDF Печати Е-пошта
На Заев ќе му ги кажам peкeтаpите во Прилеп!

Прилепчанецот Стојаноски: “На Заев ќе му ги кажам peкeтаpите во Прилеп! Зошто на објектите од функционерите не им фали ништо??” (ВИДЕО)

Повеќе...
 
Четврток, 16 Мај 2019 20:49    PDF Печати Е-пошта
Победничко Ѓорче Петров е против актуелната влас

djorce 7Победничко Ѓорче Петров е против актуелната власт, затоа што Ѓорче Петров е против власта која носи измами, власта која уништува и остава пепел зад себе, власт кој го напаѓа достоинството и почита на луѓето, дели и создава конфликти. Власт која се повеќе не одалечува од Европската Унија.

Повеќе...
 
Четврток, 16 Мај 2019 20:19    PDF Печати Е-пошта
„Метлата“ треба да е за Заев
„Метлата“ треба да е за Заев

„Метлата“ треба да е за Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со скопјани во, како што ја вели, победничка Гази Баба.

Нема застанување, нема калкулации, имаме задача да ја кренеме земјата од пепелот во кој ја оставаат и пустошот кој го прави оваа власт со секој поминат ден. Реалноста значи дека имаме работа со луѓе кои се измамници, луѓе кои ги искористија, прокоцкаа сите шанси и сите дадени можности, порача Мицкоски.

Според лидерот на опозицијата, се знае дека нема подобро со оваа власт и дека „метлата” во која се колнеше премиерот Заев е само уште една проѕирна лага.

Откако во првиот круг ги виде резултатите од изборите, на кои претходно велеше дека блескаме, вети дека ќе прави метла. Завршија изборите, наместо метла отиде на одмор. А таквата, метлата ќе ја правел по еден месец. Но, не е до метлата, туку до тој што треба да измете. Тој човек треба да си замине. Ова се луѓе кои уништуваат, уриваат, кои со својата непринципиелност оставаат зад себе чемер и јад и неморал кој ги урива вредностите. Ние сме тие кои заедно со народот ја имаме обврската да се избориме за иднината на земјата, да обезбедиме напредок, и решавање на проблемите. И ние тоа ќе го направиме. Заедно и силно, за нашата Македонија!, порача Мицкоски.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

https://republika.mk/vesti/makedonija/metlata-treba-da-e-za-zaev/

 
Четврток, 16 Мај 2019 19:56    PDF Печати Е-пошта
ОМД му честита на првиот македонски член на албанскиот парламент Васил Стерјовски

omd

ОМД му честита на првиот македонски член на албанскиот парламент Васил Стерјовски

Повеќе...
 
Четврток, 16 Мај 2019 19:33    PDF Печати Е-пошта
Горд сум што сум прв пратеник Македонец од МАЕИ
Стерјовски во албанскиот Парламент: Горд сум што сум прв пратеник Македонец од МАЕИ

Стерјовски во албанскиот Парламент: Горд сум што сум прв пратеник Македонец од МАЕИ

Повеќе...
 
Четврток, 16 Мај 2019 19:19    PDF Печати Е-пошта
Јас никогаш нема да го прифатам името Северна Македонија
Русјаков: Јас никогаш нема да го прифатам името Северна Македонија, за мене секогаш ќе биде Македонија

Русјаков: Јас никогаш нема да го прифатам името Северна Македонија, за мене секогаш ќе биде Македонија

Повеќе...
 
Четврток, 16 Мај 2019 19:13    PDF Печати Е-пошта
За разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ секогаш работело и ќе продолжи да работи во интерес на пензионерите

Власта со својата лицемерна политика гази врз над 310.000 пензионери и им го крати правото на повисоки пензии.

Повеќе...
 
Четврток, 16 Мај 2019 18:57    PDF Печати Е-пошта
Васил Стерјовски седна во собраниската сала на албанскиот Парламент

vasil sterjovskiВасил Стерјовски седна во собраниската сала на албанскиот Парламент.

Повеќе...
 
Среда, 15 Мај 2019 16:36    PDF Печати Е-пошта
Христијан Мицкоски оствари средба со Претседателот на Националниот демократски институт Дерик Мичел

alt

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Претседателот на Националниот демократски институт, Дерик Мичел

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Го прочитав статусот на Љубчо Георгиевски посветен на делот за Драган Богдановски

Го прочитав статусот на Љубчо Георгиевски посветен на делот за Драган Богдановски и Христијан Мицк...

Историја

News image

Американски весник во 1914 известува за одржана литургија на Македонски во чест на Кирил и Методиј

Американски весник во 1914 известува за одржана литургија на Македонски во чест на Кирил и Методиј...

Иселеници

News image

СЕЌАВАЊА

Навираат, но не носат светлина во денот Тие овенуваат, ис...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (27)

НОМИНАЦИЈА ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР НА ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (13)

ПРАИСТОТИСКИОТ РАЗВОЈ НА ДРЕВНИТЕ МАКЕДОНЦИ И ЕОЛЦИ – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.