Актуелно
Среда, 09 Мај 2018 02:02    PDF Печати Е-пошта
ГРЧКО ПРИЗНАНИЕ НА МАКЕДОНСКОТО ИМЕ И АЗБУКА, прв пат во 1977 г. и втор пат во 1982 г.

makedonska-azbuka-180Во седумдесеттите години на минатиот век тогашните грчки администрации два пати се обврзале, прв пат во 1977 година и втор пат во 1982 година, на конференции на ООН да го почитуваат името Македонија.

Повеќе...
 
Среда, 09 Мај 2018 02:01    PDF Печати Е-пошта
Loading….. R.Macedonia for NATO and EU, објавено на Македонска нација во Јули 2009 година

eu-nato-180Неодамна Баро ја  именуваше  нашата татковина како Северна Македонија . Дали можеби применуваше метод провокација за реакциија и точна информација од евентулен притисок на ЕК за условување на Македонија за влез во ЕУ под друго име.

Повеќе...
 
Среда, 09 Мај 2018 01:41    PDF Печати Е-пошта
75.000 евра годишно добивал Никола Димитров од Институтот во Хаг – Холандија

„Макфакс“: 75.000 евра годишно добивал Никола Димитров од Институтот во Хаг – Холандија во шок од потрошените пари на даночните обврзници

„Макфакс“: 75.000 евра годишно добивал Никола Димитров од Институтот во Хаг – Холандија во шок од потрошените пари на даночните обврзници

Повеќе...
 
Вторник, 08 Мај 2018 09:00    PDF Печати Е-пошта
Да бидеш вработен Албанец во државна институција треба да си со интелектуална попреченост
Најчевска: Даваш пари на Али Ахмети и си добиваш амбасадорско место, чиста работа!
Повеќе...
 
Недела, 06 Мај 2018 18:47    PDF Печати Е-пошта
Куманово пак да ви се деси
Арсовски: СДСМ и Заев на полицајците гледаа како на убијци, ги навредуваа, омаловажуваа и им посакуваа смрт, а денеска им организираа прослава
Повеќе...
 
Сабота, 05 Мај 2018 18:42    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ мора да ја преиспита (не)ефикасноста на коалицијата "За подобра Македонија"
altАнтонио Милошоски
Повеќе...
 
Четврток, 03 Мај 2018 10:19    PDF Печати Е-пошта
Конгресмени Испратија Писмо до Столтенберг за Македонија

1

Повеќе...
 
Четврток, 03 Мај 2018 09:49    PDF Печати Е-пошта
Оваа ненародна власт мора да си замине
ВМРО-ДПМНЕ: Криминалниот картел ја приватизира државата, постои сомнеж дека фирмите на Заеви преку РЕК Битола земаат пари од државниот Буџет
Повеќе...
 
Среда, 02 Мај 2018 02:31    PDF Печати Е-пошта
ДЕМОНСТРАЦИИ ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ЕВРОПА (13)

demonstracii13-1-180Во шкотскиот главен град Единбург, на крајот на 1992 година, на 12 декември, на првиот работен ден на Самитот на дванаесеттемина на ЕЗ, во организација на „Обединети Македонци“ од Канада, беше одржан македонски протест чија цел беше да се извојува дефинитивна победа на македонската вистина и Македонија да биде призната како независна држава. За работата од овој самит за читателите на „Нова Македонија“ известуваше колешката Слободанка Јовановска. Во написот „Минимална победа на македонската дипломатија“, објавен на 14 декември 1992 год., ќе ја образложи донесената одлука:

Повеќе...
 
Вторник, 01 Мај 2018 20:11    PDF Печати Е-пошта
Според триото Зоран, Вице и Васко, камионите ова го правеле без никаков договор
alt

Заев и Ковачевски се повеќе се заплеткуваат во криминалната мрежа

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

Иселеници

News image

31 годинишно постoење на Фондацијата „Петар Стаматов“ (6)

МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ – САД

Култура и туризам

News image

МОЈА АНТОЛОГИЈА

 Проф. д-р. Марко Китевски Меѓу македонските лирски народни песни љубовните заземаат водечко м...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (18)

ТЕСАЛИСКОТО ПЛЕМЕ ТИРОИ -  II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.