Актуелно
Понеделник, 02 Април 2018 09:36    PDF Печати Е-пошта
Македонците во Бугарија се приклучуваат кон кампањата на ММДЧП „Нашето име е Македонија“

1Најновите билборди за „Нашето име е Македонија“ содржат пораки за Македонците во Република Македонија од потчинетите Македонци од Пиринска Македонија, во кои се вели: „Не ми го одземајте името и идентитетот“.

Повеќе...
 
Понеделник, 02 Април 2018 09:19    PDF Печати Е-пошта
Македонците во Грција побараа македонскиот јазик да стане официјален

alt

Градоначалникот на Овчарани, Панајотис Анастасиадис или Панде Ашлаков

Повеќе...
 
Недела, 01 Април 2018 19:47    PDF Печати Е-пошта
На Заев му доделуваме диплома за шампиони во економскиот раст и просечна плата над 500 евра
alt
Повеќе...
 
Сабота, 31 Март 2018 23:06    PDF Печати Е-пошта
Нема да дозволам да не навредувате со кратенката FYROM

Ivanov 2Претседателот Ѓорѓе Иванов го откажа интервјуто со светскиот сервис за вести Euronews. Како што информираат од Кабинетот на Претседателот на Република Македонија на ваков чекор се решиле откако сервисот, интервјуто го промовирал со кратенката FYROM на социјалните мрежи

Повеќе...
 
Петок, 30 Март 2018 20:21    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ во никој случај нема да дозволи промена на Уставот и уставното име на државата
alt
Повеќе...
 
Четврток, 29 Март 2018 10:01    PDF Печати Е-пошта
СОГОВОРНИК СЕКОМУ - СЛУГА НИКОМУ

maak

Националниот Комитет на МААК и укажува на целокупната македонска јавност дека по вторпат - прво: заради лажни тврдења на британските тајни служби; второ: заради желбата на владеачките структури во Република Македонија по секоја цена да бидат слуги на НАТО милитантните глобалисти,Република Македонија е втурната во опасно непријателство кон други држави.

Повеќе...
 
Среда, 28 Март 2018 20:02    PDF Печати Е-пошта
ИЛИ ЌЕ ГИ НАПУШТИТЕ МАКЕДОНИЈА И КОСОВО ИЛИ ЌЕ ИМА ПОСЛЕДИЦИ

alt

Повеќе...
 
Среда, 28 Март 2018 19:33    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски бил и ќе остане на страна на народот и на страна на Македонија
alt
Повеќе...
 
Среда, 28 Март 2018 17:57    PDF Печати Е-пошта
Јас на 27-ти април бев со народот, со луѓето кои протестираа осумдесетина дена

dГледам дека ја интересира власта каде сум бил на 27-ти април 2017 година. Иако и фотографиите кои ги објавија не кажуваат ништо повеќе од она што јас веќе претходно го соопштив за моето движење тој ден, само овој пат направија додадена мистерија и заокружени црвени кругови, сепак еве ќе повторам и директно одговорам.

Повеќе...
 
Среда, 28 Март 2018 11:26    PDF Печати Е-пошта
Ќе се бара индивидуална одговорност според новите правила и принципи наметнати од СДСМ/СЈО

gruevski

Ако против мене и против други партиски и владини функционери водат истраги и поднесуваат обвиненија за работи за кои одлука донел Парламентот на Република Македонија со гласање закон, како што се прекинот на пописот и договорот за градба на двата автопати, при што за ова второто, за автопатите гласала и СДСМ, каква ли ќе биде одговорноста еден ден за законот за употреба на јазиците кој кога би стапил на сила, освен политички би имал сериозна финансиска импликација на Буџетот, а плус е неуставен и во незаконска постапка и насила „поминат“ во Парламентот. За него сигурно „не разговарале“ и „не го договориле“ Заев и Ахмети...

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Замешаноста на Заев во случајот „Рекет“ е се поочигледен

Замешаноста на Заев во случајот „Рекет“ е се поочигледен.

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.