Актуелно
Среда, 12 Септември 2018 14:29    PDF Печати Е-пошта
Заев има стратегија на ветување на се и сешто, секому и дома и во странство, во секое време

alt

Миленко Неделковски: ЖЕЛБОТЕКА

Повеќе...
 
Среда, 12 Септември 2018 09:59    PDF Печати Е-пошта
МПЗ ХРИСТО МАТОВ-ВМРО-ДПМНЕ ПОВИКА ДА НЕ СЕ ГЛАСА НА РЕФЕРЕНДУМОТ!

30742260 10156512149593313 9138091019068875814 nМПЗ ХРИСТО МАТОВ

Повеќе...
 
Среда, 12 Септември 2018 03:03    PDF Печати Е-пошта
РЕФЕРЕНДУМОТ Е СТАПИЦА! ЗАТОА ГО БОЈКОТИРАМ!

sotir-grozdanovski-180ШТО НУДАТ ЛУЃЕТО КОИ ПОВИКУВААТ НА БОЈКОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ? СЕ ПРАШУВА ПРОФЕСОРКАТА МИРЈАНА НАЈЧЕВСКА!

Па одма да ви одговорам, почитувана шарена професорке: - чистење на  Македонија од монструми како вас и луѓе со болни идеи кои не го разбираат злото што се крие во спогодбата  меѓу Грција и "Втората страна".

Повеќе...
 
Среда, 12 Септември 2018 03:02    PDF Печати Е-пошта
КОЈА Е СКОПЈАНКАТА СВЕТА МАЈКА ТЕРЕЗА – СИНОНИМОТ НА СИРОМАШТИЈАТА?

majka-tereza-180Мајка Тереза често велеше „Сепак, не јас, туку Христос живее во мене“. Таа претставува синоним за сето добро, благородно, чесно за тоа како од срце искрено се помага на оние на кои помошта им е најмногу потребна. Таа беше често именувана како светица на сиромаштијата и сиот свој живот им го посветила на невините жртви на насилството, на оние кои умираа низ улиците, на болните од лепра и од сида. Таа живееше едноставно, како за време на животот, така и по нејзината смрт – остана синоним за доброто во светот. Мајка Тереза почина на 5 септември 1997 година, во Калкута, а папата Јован Павле II процедурата на беатификацијата ја покренал една година по нејзината смрт

Повеќе...
 
Среда, 12 Септември 2018 03:01    PDF Печати Е-пошта
ВУДРО ВИЛСОН ДО МИХАЈЛО ПУПИН: Букурешкиот договор е на корумпираните балкански буржоазии, инсистирај на автономна Македонија

vudru-vilson-180На Мировната конференција во Париз, Михајло Пупин имал инструкции од американскиот претседател Вилсон да инсистира на автономна Македонија

Повеќе...
 
Среда, 12 Септември 2018 00:24    PDF Печати Е-пошта
Договорот со Грција за смена на името е документ кој јас и ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќаме
Мицкоски: Националните прашања се надпартиски, затоа секој граѓанин треба да се изјасни според сопственото убедување, ВМРО ДПМНЕ останува против овој капитулантски договор

Мицкоски: Националните прашања се надпартиски, затоа секој граѓанин треба да се изјасни според сопственото убедување, ВМРО ДПМНЕ останува против овој капитулантски договор

Повеќе...
 
Вторник, 11 Септември 2018 23:45    PDF Печати Е-пошта
Секој да одлучи по свое убедување, морал и совест
alt

Мицкоски: Ова се историски моменти, секој да одлучи по свое убедување, морал и совест

Повеќе...
 
Вторник, 11 Септември 2018 22:54    PDF Печати Е-пошта
Договорот е разградување на националното битие

alt

Академик Радован Павловски: Националниот код не е бизнис, Договорот е разградување на националното битие

Повеќе...
 
Вторник, 11 Септември 2018 22:23    PDF Печати Е-пошта
Зоран Заев преку овој капитулантски договор го продава идентитетот, историјата,културата и традиција
alt

Заев ги прифати грчките црвени линии со кои се менува идентитетот и се брише македонската историја, традиција и култура

Понижувачки и потценувачки е фактот што Зоран Заев се повикува на историските учебници кои тој преку договорот со Грција прифати да ги менува и ревидира.

Истиот тој Зоран Заев кој во своите говори се повикува на историските учебници од кои учеле генерации граѓани на Република Македонија, кој во своите говори се повикува на македонските револуционери и дејци, истовремено формира комисија чија основна цел ќе биде менување и ревидирање на историските учебници и македонската историја. Формирањето на таквата комисија е јасна потврда за бришењето на македонската историја и македонската традиција, што се прави со штетниот договор со Грција. Тоа е вистината за штетниот договор која Заев сака да ја сокрие од граѓаните.

Зоран Заев преку овој капитулантски договор го продава идентитетот, историјата, културата и традицијата.

Капитулантскиот договор е на целосна штета на државата. Зоран Заев мора да си даде оставка и да си замине пред да штетите по државата да бидат преголеми.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

 
Вторник, 11 Септември 2018 20:58    PDF Печати Е-пошта
Полнењето кутии овој пат може да се толерира и од страна на Брисел

altНема Албанци за да гласаат на референдумот, но таму се ДУИ со “експертите” за пополнување на кутии!

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.