Актуелно
Вторник, 11 Септември 2018 15:29    PDF Печати Е-пошта
Ако сѐ оди по планот, за неколку месеци земјата ќе го смени името и Уставот

alt

Ципрас во Европарламентот: Ако сѐ оди по планот, за неколку месеци земјата ќе го смени името и Уставот

Повеќе...
 
Вторник, 11 Септември 2018 15:15    PDF Печати Е-пошта
Заев во својата површност и заблуденост лаже кога вели остануваме Македонци
alt

Заев лаже кога вели дека остануваме Македонци и дека државата останува Македонија

Повеќе...
 
Вторник, 11 Септември 2018 11:01    PDF Печати Е-пошта
Орце Ѓорѓиевски - Референдумот е димна завеса за затскривање на криминалите кои ги прави СДСМ
alt

Интегрален текст од изјава на Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе...
 
Понеделник, 10 Септември 2018 09:14    PDF Печати Е-пошта
ЕУ и Прибе стандарди на водење кампања?

demir-hisar-740x320

Повеќе...
 
Недела, 09 Септември 2018 23:12    PDF Печати Е-пошта
Апел до сите граѓани да не веруваат во лагите кои што се презентирани и кажувани од Заев и СДСМ
alt

Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе...
 
Недела, 09 Септември 2018 19:50    PDF Печати Е-пошта
Заборавате дека во МВР работев, заборавате дека ви слушам сите телефонски јавувања
СКАНДАЛ: „Заборавате дека во МВР работев и дека ве прислушкувам“ – градоначалник од СДСМ со закани кон вработените (ВИДЕО)

СКАНДАЛ: „Заборавате дека во МВР работев и дека ве прислушкувам“ – градоначалник од СДСМ со закани кон вработените (ВИДЕО)

Повеќе...
 
Недела, 09 Септември 2018 19:20    PDF Печати Е-пошта
Заев го предава македонскиот идентитет на Грција
alt
Повеќе...
 
Недела, 09 Септември 2018 11:33    PDF Печати Е-пошта
Манојил(Мане)Јаковлески: НЕ СУМ ДАЛ ПОДРШКА ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ РЕФЕРЕНДУМ

mane 1

Повеќе...
 
Недела, 09 Септември 2018 10:45    PDF Печати Е-пошта
Иднината на Македонија не смее да зависи од лица кои не може да погодат ниту знаме на една земја
alt

Иднината на Република Македонија не смее да зависи од лица кои не може да погодат ниту знаме на една земја

Повеќе...
 
Сабота, 08 Септември 2018 20:15    PDF Печати Е-пошта
Македонија, мала држава на Балканот, каде канцеларката доаѓа да ти ја зема машкоста
alt

Анализа која вреди два пати да се прочита: „Македонија, мала држава на Балканот, каде канцеларката доаѓа да ти ја зема машкоста“

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.