Актуелно
Сабота, 08 Септември 2018 11:06    PDF Печати Е-пошта
Нека ни е за многу години Денот на независноста на Република Македонија
Честитка од претседателот Иванов по повод 8 Септември - Денот на независноста на Република Македонија

version 1

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија, упати честитка до граѓаните на Република Македонија.

Повеќе...
 
Сабота, 08 Септември 2018 10:21    PDF Печати Е-пошта
Да им помогнеме за да не направат нов срам - знамето на Германија
alt

СДСМ да внимава повторно да не ја посрамоти Македонија

Повеќе...
 
Петок, 07 Септември 2018 19:39    PDF Печати Е-пошта
Свети мерцедесот на Груевски за Столтенберг, испран и исполиран
Свети мерцедесот на Груевски за Столтенберг, испран и исполиран (ФОТО)

Свети мерцедесот на Груевски за Столтенберг, испран и исполиран (ФОТО)

Повеќе...
 
Петок, 07 Септември 2018 19:14    PDF Печати Е-пошта
Обвинителството „собира материјали“ против Тричковски, повиците за ликвидација за Мицкоски и Иванов

alt

Обвинителството „собира материјали“ против Тричковски, повиците за ликвидација за Мицкоски и Иванов лебдат во воздухот (ВИДЕО)

Повеќе...
 
Петок, 07 Септември 2018 19:05    PDF Печати Е-пошта
Полни автобуси организирани од владејачката партија беа донесени во Гостивар
alt

Полни автобуси организирани од владејачката партија беа донесени во Гостивар да аплаудираат на штетниот капитулатнски договор што Заев го потпиша

Повеќе...
 
Петок, 07 Септември 2018 11:00    PDF Печати Е-пошта
Гостивар со голем удар кон Заев, на собирот имаше се освен гостиварци

gostivar-transparent-2-525x700

Премиерот Заев во Гостивар беше пречекан со транспарент.

Повеќе...
 
Четврток, 06 Септември 2018 21:25    PDF Печати Е-пошта
И пак гласајте им ЗА на референдум за „Натовска Северна Македонија“

alt

Апасиев: Вие мислете како ќе обезбедите 200 евра за факултет, а тие ќе си ги школуваат ќерките во Холандија на државна сметка

Повеќе...
 
Четврток, 06 Септември 2018 16:50    PDF Печати Е-пошта
Зоране Заев, доста е, престани со лагите и соочи се со вистината!
alt

Заев свесно ги доведува гласачите во заблуда

Повеќе...
 
Четврток, 06 Септември 2018 14:06    PDF Печати Е-пошта
Иванов: Вистинското место на Република Македонија е во Европската Унија и НАТО Алијансата

version 1

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов денеска го прими генералниот секретар на НАТО, г. Јенс Столтенберг.

Повеќе...
 
Четврток, 06 Септември 2018 13:40    PDF Печати Е-пошта
Договорот со Грција е неприфатлив за ВМРО-ДПМНЕ
alt

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес 6 септември 2018та година оствари средба со Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.