Актуелно
Сабота, 30 Јуни 2018 09:10    PDF Печати Е-пошта
Преговори не започнавме, името го смениме! Европо, да не треба уште нешто?

altTрајче Стојанов

Преговори не започнавме, името го смениме! Европо, да не треба уште нешто?

Европо, стара....

Повеќе...
 
Петок, 29 Јуни 2018 22:51    PDF Печати Е-пошта
Македонците имаат право да се борат
alt

Поранешниот австриски амбасадор: Ако го принудат Иванов да попушти, мултиетничка Македонија ќе се подели

Повеќе...
 
Петок, 29 Јуни 2018 12:05    PDF Печати Е-пошта
Мухамет Зекири најавува дека ќе го гони претседателот на Република Македонија
Ѓорчев: Претседателот Иванов го штити Уставот од штетните намери на Заев

Ѓорчев: Претседателот Иванов го штити Уставот од штетните намери на Заев

Повеќе...
 
Петок, 29 Јуни 2018 11:31    PDF Печати Е-пошта
Без промена на името нема НАТО
Столтенберг: Без финализирање на договорот не можете да влезете во НАТО

Столтенберг: Без финализирање на договорот не можете да влезете во НАТО

Повеќе...
 
Петок, 29 Јуни 2018 10:35    PDF Печати Е-пошта
Г-не Селмани, јас во ниеден мој текст го немам навредено премиерот кого лично не го признавам

orislav Stoilkovic

Објава на Борислав Стоилковиќ на својот ФБ статус:

Повеќе...
 
Петок, 29 Јуни 2018 09:49    PDF Печати Е-пошта
Јас знам дека никогаш нема да бидам ништо друго освен МАКЕДОН-МАКЕДОНЕЦ

Tode Noscpal

Тодор Ношпал, објава не својот ФБ статус

Повеќе...
 
Четврток, 28 Јуни 2018 10:46    PDF Печати Е-пошта
Преспанскиот договор е клинички мртов

dimitar apasiev200x250доц. д-р Димитар Апасиев

Повеќе...
 
Среда, 27 Јуни 2018 22:42    PDF Печати Е-пошта
ЕУ ЈА ДЕМАНТИРА ВЛАДАТА
ЕУ ЈА ДЕМАНТИРА ВЛАДАТА: Дадена е условна препорака, а не согласност за пристапни преговори на ПЈРМ

ЕУ ЈА ДЕМАНТИРА ВЛАДАТА: Дадена е условна препорака, а не согласност за пристапни преговори на ПЈРМ

Повеќе...
 
Среда, 27 Јуни 2018 22:32    PDF Печати Е-пошта
Македонците се Македонци, не Северномакедонци

11111

Македонците се Македонци, не Северномакедонци

Повеќе...
 
Среда, 27 Јуни 2018 09:29    PDF Печати Е-пошта
Заев е сериозна закана по Република Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладанаВМРО-ДПМНЕ: Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Јанушев: Граѓаните се во паника, а тие повторно зборуваат за избори!

101 заболен и 4 жртви од Корона вирусот само вчера. Тоа е тажниот биланс што никого не ост...

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.