Актуелно
Недела, 02 Септември 2018 23:11    PDF Печати Е-пошта
Ве повикувам да ме следите во борбата во која веќе длабоко сме загазени

alt

Мицкоски: Ветувам дека кога се ќе заврши, нашето знаме највисоко ќе се вее, можеби поткинато и исцрнето од борбата, но гордо и победнички

Повеќе...
 
Недела, 02 Септември 2018 20:32    PDF Печати Е-пошта
Ако водам следете ме, ако се двоумам поттурнете ме, ако ве предадам убијте ме

alt

Мицкоски порача од Кичево: Ако ве предадам убијте ме!

Не може за национално прашање да одлучуваат партии.Ова не се партиски надитрувања, иако знам дека на СДСМ позициите во партијата им се се, на нас Македонија ни е се.

Нема партиите да одлучат, за национално прашање ќе одлучи нацијата и на нејзината одлука сите ние ќе се поклониме и тоа ќе биде тоа.

Времето на недопирливи политичари, самозамислени владетели и тоталитаристи во Македонија ќе заврши кога ќе завршиме со оваа влада.

Зоран Заев ќе биде последниот мрачен лик кој ја запоседнал премиерската фотелја и тоа ви го ветувам.

На крај, не можам а да не се потсетам на еден цитат, историски врежан во меморијата на сите оние кои Македонија и ВМРО им е при срцето:

Ако водам следете ме, ако се двоумам поттурнете ме, ако ве предадам убијте ме.

 
Недела, 02 Септември 2018 19:31    PDF Печати Е-пошта
И за ЕУ и за НАТО сме ама сме жестоко против овој капитулански договор Ципрас-Заев

alt

Со договорот се подрива нашиот идентитет, нема да се сложиме дека смe народ без корен и држава без историја

Повеќе...
 
Недела, 02 Септември 2018 08:37    PDF Печати Е-пошта
Никогаш Северна, секогаш Македонија!
Фотографија на Млади за Македонија - Mladi za Makedonija.
Повеќе...
 
Недела, 02 Септември 2018 08:14    PDF Печати Е-пошта
#Бојкотирам победува на сите фронтови!
alt

Пандов: #Бојкотирам победува на сите фронтови!

Повеќе...
 
Сабота, 01 Септември 2018 20:01    PDF Печати Е-пошта
Претседателе Христијан Мицковски – Ве повикуваме и подржуваме да треснете на маса

altИгор Доневски, актер

Повеќе...
 
Сабота, 01 Септември 2018 11:34    PDF Печати Е-пошта
НЕ за договорот со Грција, ДА за Македонија – в недела протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кичево
alt

Ве повикувам в недела (2 септември) во 13:00 часот во Кичево (кружниот тек пред Автобуската станица) да излеземе и заеднички сложно и обединето да кажеме НЕ на Заев, НЕ за договорот со Грција, што ќе значи ДА за Македонија! За Република Македонија онаква каква што ја заслужуваме и посакуваме.

Повеќе...
 
Сабота, 01 Септември 2018 11:24    PDF Печати Е-пошта
Договорот со Грција не е ништо друго туку бришење на Република Македонија
alt
Повеќе...
 
Петок, 31 Август 2018 23:23    PDF Печати Е-пошта
Српскиот Патријарх да не се загрижува за мудроста и храброста на Вселенската Патријаршија

1 32

Aрхимандритот Партениј му одговори на српскиот патријарх по повод скандалозното писмо кон Вселенскиот Патријарх

Повеќе...
 
Петок, 31 Август 2018 22:44    PDF Печати Е-пошта
Празно и во Штип: Заев немаше кому да му го продава референдумот
alt

Празно и во Штип: Заев немаше кому да му го продава референдумот

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.