Актуелно
Петок, 31 Август 2018 21:54    PDF Печати Е-пошта
Заев ја почна кампањата „ЗА“ со дебакл во Кочани – одвај 200 присутни, половина секојдневни минувачи
Заев ја почна кампањата „ЗА“ со дебакл во Кочани – одвај 200 присутни, половина секојдневни минувачи

Заев ја почна кампањата „ЗА“ со дебакл во Кочани – одвај 200 присутни, половина секојдневни минувачи

Повеќе...
 
Петок, 31 Август 2018 21:01    PDF Печати Е-пошта
Професори го ставија својот потпис на „Отворено писмо“ со аргументи против преспанскиот договор
alt

„Гардијан“ одби да го објави писмото на интелектуалци од светот предводени од Милан Кундера

Повеќе...
 
Четврток, 30 Август 2018 19:28    PDF Печати Е-пошта
Народот е за ЕУ и НАТО, но против капитулантскиот договор на Заев
alt
Народот е за ЕУ и НАТО, но против капитулантскиот договор на Заев
Повеќе...
 
Четврток, 30 Август 2018 17:57    PDF Печати Е-пошта
Светскиот и домашниот непријател не‘ донесе на прагот на БЕЗУМИЕТО!

35372480 259481271279491 905250630640074752 n

Светскиот и домашниот непријател не‘ донесе на прагот на БЕЗУМИЕТО!

Повеќе...
 
Четврток, 30 Август 2018 17:34    PDF Печати Е-пошта
МПЦ му порача на Заев да не се менува уставното име, јазикот, идентитетот и унитарниот карактер
alt

МПЦ му порача на Заев да не се менува уставното име, јазикот, идентитетот и унитарниот карактер на државата

Повеќе...
 
Четврток, 30 Август 2018 14:19    PDF Печати Е-пошта
Господине Жбогар, како Словенец засрамете се
alt
Повеќе...
 
Четврток, 30 Август 2018 11:46    PDF Печати Е-пошта
СКАНДАЛОЗНО е амбасадори да учествуваат во кампањата во рамки на НЕПОСРЕДНАТА ДЕМОКРАТИЈА

3687 4490205816183 489193086 nБиљана Ванковска

Повеќе...
 
Четврток, 30 Август 2018 11:18    PDF Печати Е-пошта
Договорот е спротивен на македонскиот правен систем и меѓународните стандарди и практики

40371607 1062319630610162 3165148618046832640 nМицкоски – Даниелсон:ВМРО-ДПМНЕ не се согласува со договорот бидејќи е спротивен на македонскиот правен систем и меѓународните стандарди и практики

Повеќе...
 
Среда, 29 Август 2018 18:46    PDF Печати Е-пошта
Заев и СДСМ мора да си заминат
alt

Договорот кој го потпиша Владата е штетен, ја понижува нацијата, го менува името, идентитетот, јазикот и историјата

Повеќе...
 
Среда, 29 Август 2018 18:38    PDF Печати Е-пошта
Пратениците да се откажат од средствата за себерекламирање под превезот на референдум
alt

ПГ на ВМРО-ДПМНЕ ја повикува владата и нејзините пратеници да се откажат од средствата за себерекламирање под превезот на референдум и истите да ги пренасочат кон конкретни проекти

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.