Актуелно
Понеделник, 27 Август 2018 10:06    PDF Печати Е-пошта
Уставот не познава консултативен референдум, па затоа одлуката е противуставна

alt

Билјана Ванковска

Повеќе...
 
Недела, 26 Август 2018 21:23    PDF Печати Е-пошта
Промена на преамбулата и уставна двојазичност во Република Северна Македонија
alt

Села ја испорача сметката за поддршка на референдумот: Промена на преамбулата и уставна двојазичност во Република Северна Македонија

Повеќе...
 
Недела, 26 Август 2018 21:12    PDF Печати Е-пошта
Зоран Заев е креаторот на капитулантското дело наречено Договор од Преспа
ВМРО-ДПМНЕ: Името на државата, идентитетот и јазикот не се пречка за влез во ЕУ и НАТО, единствената пречка е Заев
Повеќе...
 
Сабота, 25 Август 2018 22:36    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ ќе се откаже од средствата кои што следуваат за кампања на референдумот
19029242 10155499037158313 7322574689194063740 n
Повеќе...
 
Сабота, 25 Август 2018 21:50    PDF Печати Е-пошта
Со овој договор Грција стекнува право да се меша во општото добро на нашата Република
Повеќе...
 
Сабота, 25 Август 2018 21:26    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ ќе се обиде на граѓаните да им укаже за погрешната содржина на Договорот од Преспa

19029242 10155499037158313 7322574689194063740 nБуџетските пари за кампања да одат за ново училиште, како партија самите на граѓаните ќе им ја презентираме содржината на ова капитулантско дело

Повеќе...
 
Сабота, 25 Август 2018 21:11    PDF Печати Е-пошта
Јас ја одбирам Македонија и ќе се борам за нејзината иднина!

29103267 931330560375737 1366669689201432165 n

Повеќе...
 
Сабота, 25 Август 2018 08:41    PDF Печати Е-пошта
Додека Македонија е поробена, мене мајка ќе ми е Мара Бунева, а татко Владо Черноземски
Фотографија на Kristian Jandrioski.

Игор Југ

Повеќе...
 
Сабота, 25 Август 2018 01:28    PDF Печати Е-пошта
Македонија сериозно пропаѓа со месеци
Бивш функционер на ЦИА: Македонија сериозно пропаѓа со месеци

Бивш функционер на ЦИА: Македонија сериозно пропаѓа со месеци

Повеќе...
 
Сабота, 25 Август 2018 01:15    PDF Печати Е-пошта
МВР илегално ги следи граѓаните кои се за #бојкот на референдумот

alt

Признава ли Спасовски дека МВР илегално ги следи граѓаните кои се за #бојкот на референдумот?

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.