Актуелно
Четврток, 23 Август 2018 21:42    PDF Печати Е-пошта
Виножито е против промена на името на Република Македонија и против Преспанскиот договор
alt
Повеќе...
 
Четврток, 23 Август 2018 19:16    PDF Печати Е-пошта
Јакимовски: На 30 септември народот ќе си прави ајвар
Јакимовски: На 30 септември народот ќе си прави ајвар, и со тенкови да дојдат не се плашам

Јакимовски: На 30 септември народот ќе си прави ајвар, и со тенкови да дојдат не се плашам.

Повеќе...
 
Четврток, 23 Август 2018 19:00    PDF Печати Е-пошта
Побрзо би умрел, отколку да се прифати амнестија за замена на уставното име РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

39027504 1054538008042061 3164811261250633728 n

Повеќе...
 
Четврток, 23 Август 2018 10:52    PDF Печати Е-пошта
Има излез за се’ браќа и сестри Македонци…сплотени и во единствo, главата горе. Бог е со нас…!

alt

Пишува: ЉУПЧО РИСТОВСКИ (политиколог)

Повеќе...
 
Среда, 22 Август 2018 20:10    PDF Печати Е-пошта
Македонците од Австралија,Канада и Европа повикуваат на целосен бојкот на референдумот

11111

Повеќе...
 
Среда, 22 Август 2018 03:16    PDF Печати Е-пошта
Автономна Македонија

avtonomna original-180Декларација на Лондонскиот  Балкански Комитет за провинција Автономна  Македонија

Англија и вистински хуманиот англиски народ, запознавајќи се добро со вистинската положба на работите во Турција, одамна уште зазборуваа за автономијата на Македонија. За ова прашање се интересираат подобрите англиски весници, зошто поголемиот дел од британската јавност е за Автономијата на Македонија.

Повеќе...
 
Вторник, 21 Август 2018 21:21    PDF Печати Е-пошта
Македонија на референдум во 1991 веќе го потврди своето име–Република Македонија

sumМакедонската глобална координативна мрежа – СУМ, Сите за Унитарна Македонија,

Повеќе...
 
Вторник, 21 Август 2018 21:08    PDF Печати Е-пошта
Македонија, без традицијата, ќе немаше ниту Македонска православна црква - Охридска Архиепископија

FINAL-SUM-LOGO vX8 za-print Page 2-1024x730Македонија без традицијата, ќе немаше ниту Македонска Православна Црква - Охридска Архиепископија

Повеќе...
 
Понеделник, 20 Август 2018 20:31    PDF Печати Е-пошта
Постои случај на 6.000 вработувања спротивно на Закон на државен товар
alt

Владата да ги поништи огласите, треба кривично да одговараат министрите

Повеќе...
 
Понеделник, 20 Август 2018 10:40    PDF Печати Е-пошта
ДА ЈА ОДБРАНИМЕ МАКЕДОНИЈА!
Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.