Актуелно
Понеделник, 19 Март 2018 16:41    PDF Печати Е-пошта
Русија го менува светот

mirka-velinovska-180Е па драги мои, по претседателските избори во Русија, освен ако не сте индоктринирани или фатално загадени со токсична англосаксонска пропаганда, можевте да дојдете до вакви заклучоци:

Повеќе...
 
Четврток, 15 Март 2018 18:45    PDF Печати Е-пошта
Иванов е должен да го потпише указот само доколку Законот е донесен со 2/3 мнозинство
alt

Што вели Уставот? - Иванов е должен да го потпише указот само доколку Законот е донесен со 2/3 мнозинство

Повеќе...
 
Четврток, 15 Март 2018 17:58    PDF Печати Е-пошта
Зоран Заев лаже

vmro

Зоран Заев лаже. Законот е неуставен неприменлив и штетен. Како што ќе минува времето неговата лага ќе стане се поочигледна. Исто како и лагите од предизборието дека двојазичноста била само во главите на вмровците.

Повеќе...
 
Четврток, 15 Март 2018 15:29    PDF Печати Е-пошта
Срце камен, Акал ич

Zoran-Zaev-768x506

Повеќе...
 
Четврток, 15 Март 2018 13:49    PDF Печати Е-пошта
ОМД ја информира јавноста дека ги прекинува сите комуникации со сегашната влада на Р.Македонија

OMD

ОМД бара импичмент на Талат Џафери и колективна оставка на владата и владината коалиција

Повеќе...
 
Четврток, 15 Март 2018 13:26    PDF Печати Е-пошта
ДА ВИ СЕ ПЛУКНАМ... На предавниците на Македонија

Dusan RistevskiДушан Ристевски

ДА ВИ СЕ ПЛУКНАМ...

Повеќе...
 
Четврток, 15 Март 2018 13:13    PDF Печати Е-пошта
КОИ ОД ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВЛАДЕЈАЧКОТО МНОЗИНСТВО НЕ ГЛАСАЛЕ?

44КОИ ОД ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВЛАДЕЈАЧКОТО МНОЗИНСТВО НЕ ГЛАСАЛЕ?

Повеќе...
 
Четврток, 15 Март 2018 12:54    PDF Печати Е-пошта
Уставот и совеста не ми дозволуваат да ставам потпис на Указ за прогласување на ваков закон

sobranieОбраќање на Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов

Повеќе...
 
Четврток, 15 Март 2018 12:44    PDF Печати Е-пошта
Законот за јазиците може да остане само стара хартија

ivanov

Иванов го урна трудот на ДУИ и СДСМ - Законот за јазиците може да остане само стара хартија

Повеќе...
 
Среда, 14 Март 2018 08:42    PDF Печати Е-пошта
САД да се откажат од антимакедонските преговори за името

rally

ММДЧП се сретна со член на Македонската група во американскиот конгрес – Побара од САД да се откажат од антимакедонските преговори за името

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Што му порача Димовски на Заев

На изјавата и обид на премиерот Заев да релативизира и да ја внесе „северна“ и во ФФМ, реагираше...

Историја

News image

Дописка за положбата на македонските патриоти во Горна Џумаја" во 1935 г.

Тихомир Каранфилов Политичкиот тероризам во Бугарија, кој владееше во триесетите години на минат...

Иселеници

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ЉУБОЈНО ПОСВЕТЕНИ НА ПИШАНИОТ ЗБОР - ДЕЛ I (12)

Текстовите во продолженија во порталот „Македонска нациј...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (3) Маслинова гора

Маслинова гора или Гетсиманска градина               Ма...

Фељтон

News image

КОИ БИЛЕ ВЕНЕТИТЕ ВО АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (15)

Според Пешиќ Венетите биле поморски и речни трговци, кои го рашириле писмото кон Етр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.