Среда, 16 Февруари 2011   
Обединети Македонци- СМК Европа

Почитуван Г-дин Јаковлески,

Како што знаеме подолго време ОМ СМК за Европа како организационо тело е обезглавено поради оставката на досегашниот претседател Веле Алексовски.

Заради тоа ние од Македонскиот одбор сме на мнение да ја искористиме идеалната шанса по повод фудбалскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Лихтенштајн и Македонија.

Се обраќам кон Тебе како потпретседател на ОМ СМК за Европа да го дадеш своето мислење најдоцна до 22 часот. Постои можност таквиот состанок да се одржи во местото Швенинген каде што ќе биде обезбедена просторија.

Состанокот би се одржал по фудбалскиот натпревар- поради тоа веднаш одговори за да може да ги известиме членовите за да избереме претседател на ОМ СМК-Е до Конгресот.

Со поздрав!

Претседател
Драги Богојевски

Dragi-Bogoevski-se-obraca-do-Mane-za-mislenje

 

На прво место

News image

МОЖЕВТЕ ПОВЕЌЕ, ПОЧЕСНО И ПОМАКЕДОНСКИ

 Слободан Томиќ Во политиката и во животот, храброста и глупавоста не се добродојдени... Полит...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Иселеници

News image

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГА

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕ...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.